KOSZMAR KIEROWCÓW I PASAŻERÓW

Gigantyczny remont w Warszawie. Odcięli Gocław i Saską Kępę

2022-08-17 7:19

We wtorek, 16 sierpnia, rozpoczął się gigantyczny remont na ulicach Warszawy. Drogowcy remontują ul. Saską i ul. Egipską za al. Stanów Zjednoczonych. Zarząd Dróg Miejskich przewiduje, że prace mogą potrwać aż dwa miesiące. To oznacza tygodnie rozkopanych ulic i zamieszania komunikacyjnego, które dotknie nie tylko kierowców, ale także pasażerów warszawskich autobusów.

Mieszkańcy: Remont powinien zacząć się w czerwcu

- To dobrze, że te ulice są remontowane, ale dlaczego to dzieje się tak późno? Ten remont powinien zacząć się w czerwcu, teraz byłoby już po problemie. Niby ma to potrwać dwa miesiące, ale wiadomo jak to idzie, że prace na drogach się przedłużają. Nie wiem, jak teraz ludzie będą wyjeżdżać z bloków i gdzie będą parkować. Zaraz dzieci wrócą do szkół i będzie jeszcze więcej zamieszania. To kompletny chaos! - w rozmowie z „Super Expressem” drogowe rewolucje komentuje kierowca, pan Marian Bogucki (70 l.), który mieszka na Saskiej Kępie.

Zmiany w rozkładach autobusów i objazdy

- Ciągiem ulic Saskiej i Egipskiej, łączącym Saską Kępę z Gocławiem, codziennie poruszają się tysiące kierowców. Ponieważ fragment od al. Stanów Zjednoczonych do skrzyżowania z Afrykańską jest pełen ubytków i nierówności, wyremontujemy tu nawierzchnię – informuje na swojej stronie Zarząd Dróg Miejskich. Objazdy wyznaczono między innymi:

- z ul. Saskiej – al. Stanów Zjednoczonych, Wałem Miedzeszyńskim, Afrykańską do Bora-Komorowskiego;- z al. Stanów Zjednoczonych – ulicami Urugwajską, Lizbońską, Afrykańską do Bora-Komorowskiego; - z ulic Bora-Komorowskiego i Wał Miedzeszyński – ulicami Afrykańską, Wałem Miedzeszyńskim, Wersalską, Paryską i Zwycięzców do Saskiej; - z ul. Ateńskiej – ul. Brukselską, Paryską i Zwycięzców do Saskiej; - z ul. Brukselskiej – ulicami Ateńską i Afrykańską do Bora-Komorowskiego.

Odcięli Gocław i Saską Kępę

Nieczynne i przeniesione przystanki

W związku z pracami nieczynne są przystanki Saska 03, 04, 05, Afrykańska 02, i Ateńska 01, 03. Linie 111, 117, 123, 147, 507, 509, N02, N22 i N72 kursują według nowych rozkładów jazdy. Mieszkańcy nie do końca odnajdują się w tej sytuacji. Starsze osoby często nie umieją trafić do przeniesionych przystanków, a niektórzy seniorzy nawet nie wiedzą, że zostały one przeniesione i czekają na swoje autobusy w złych miejscach! Pozostaje mieć nadzieję, że remont ul. Saskiej i Egipskiej skończy się jak najszybciej.

Sonda
Co myślisz o remontach ulic?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE