Strzelanina w pralni na Gocławiu

i

Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Strzelanina w pralni na Gocławiu

Gocławski ojcobójca w więzieniu. Mężczyzna jest badany przez specjalistów [ZDJĘCIA]

2021-06-29 18:14

Znamy nowe fakty w sprawie strzelaniny na Gocławiu. 37-letni Marcin podejrzany o zamordowanie swojego 73-letniego ojca Bogusława mógł w końcu zostać przesłuchany przez prokuratora. Do tej pory jego stan zdrowia na to nie pozwalał. Mężczyzna złożył wyjaśnienia i ostatecznie przyznał się do winy. Prokuratura szokuje jednak nowymi faktami.

Gocław. Syn zaatakował ojca nożem

Do krwawej jatki w pralni przy ul. Bora-Komorowskiego doszło 7 maja. Nie było bezpośrednich świadków zdarzenia. Okoliczni mieszkańcy widzieli dopiero starcie zakrwawionego mężczyzny z policjantami. Dziś wiemy, że doszło do morderstwa. Syn zaatakował ojca, jednak temu udało się kontratakować. 37-letni Marcin trafił do szpitala w ciężkim stanie, przez co dopiero niedawno prokuraturze udało się przedstawić zarzut.

- Mężczyzna usłyszał zarzut o zabójstwo i czynnej napaści na policjantów. Trafił do trzy miesięcznego aresztu. Grozi mu dożywocie – powiedziała w rozmowie z „Super Expressem” Katarzyna Skrzeczkowska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

Zobacz także: Strzelanina na Gocławiu. Kim jest ofiara, która zginęła w masakrze w pralni? Znamy nowe fakty

Obecnie, istnieje podejrzenie, że 37-letni zabójca nie był w pełni świadom tego co robi. Jest on pod opieką specjalistów, którzy badają jego dobrostan psychiczny.

- Nadal ustalamy motyw zbrodni. Badania psychiatryczne pozwolą ustalić, czy mężczyzna miał świadomość popełnionego czynu. Prokurator prowadzi dokumentację z różnych ośrodków w których leczył się mężczyzna – tłumaczy Katarzyna Skrzeczkowska.

Strzelanina w pralni na warszawskim Gocławiu. Jedna osoba nie żyje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE