Strzelanina na Gocławiu. Kim jest ofiara, która zginęła w masakrze w pralni? Znamy nowe fakty

2021-05-07 15:37
Strzelanina w pralni na Gocławiu
Autor: Marcin Wziontek/SUPER EXPRESS Strzelanina w pralni na Gocławiu

Strzelanina na Gocławiu. W piątek, 7 maja, odgłosy strzałów zaniepokoiły mieszkańców warszawskiego Gocławia. Kilka chwil później było już wiadomo, że przy ulicy Bora Komorowskiego w pobliżu ulicy Umińskiego doszło do strzelaniny. Jedna osoba zginęła w makabrze, do jakiej doszło w tamtejszej pralni. Okoliczni mieszkańcy są wstrząśnięci tym, co się stało. Kim jest ofiara, która zginęła w pralni?

Do szokujących wydarzeń doszło w piątek, 7 maja około godziny 14 na warszawskim Gocławiu. Świadkowie tragedii zauważyli zakrwawionego mężczyznę, który wybiegał z pralni chemicznej z nożem w ręku. Na razie nie są znane dokładne szczegóły wydarzeń, ale wszystko wskazuje na to, że w pralni przy ul. Bora Komorowskiego doszło do kłótni pomiędzy ojcem i synem. Jeden z nich ugodził drugiego nożem, a następnie sam ranił się ostrym narzędziem i próbował poderżnąć sobie gardło. Do akcji wkroczyli policjanci, którzy oddali kilka strzałów ze służbowej broni.

Niestety, masakry w pralni nie przeżyła jedna osoba. Teren po strzelaninie na Gocławiu został ogrodzony. Jak relacjonuje nasz reporter, na miejscu jest mnóstwo radiowozów, cztery karetki pogotowia i straż pożarna. Pralnia znajduje się w środku osiedla, między parkingami, placem zabaw i licznymi sklepami. W pralni wybita jest szyba. W środku budynku pracują technicy kryminalistyki, którzy muszą zebrać wszystkie ślady. Jak nieoficjalnie słyszymy, gdy policja weszła do pralni, jeden z mężczyzn miał przy sobie niebezpieczne narzędzie - najprawdopodobniej właśnie nóż, którym wcześniej dźgnął drugiego mężczyznę. To dlatego policja oddała strzały.

Wiadomo już, że ofiarą jest właściciel pralni. Niewykluczone, że mężczyzna, który go zabił to jego syn. 

Mieszkańcy są wstrząśnięci tym, co wydarzyło się na Gocławiu. Miejsce, w którym doszło do tragedii to teren dużego osiedla. W pobliżu znajduje się bazar, pętla autobusowa, liczne bloki i place zabaw dla dzieci. Na framudze okna pralni znajdują się ślady krwi, jest te z wybita szyba. W środku budynku znajduje się broń.

Na razie stołeczna policja nie ujawnia szczegółów tego makabrycznego zdarzenia. - Wciąż ustalamy dokładny przebieg tego zdarzenia. Na miejscu są wszystkie potrzebne służby. Nic więcej nie mogę teraz powiedzieć - przekazała Małgorzata Wersocka z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Więcej nowych faktów przeczytasz w tym artykule.

Strzelanina w pralni na warszawskim Gocławiu. Jedna osoba nie żyje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE