Groteskowe tłumaczenie zatrzymanej. Nie przyjęła drugiego mandatu, bo „jeden już wystarczy”

i

Autor: Shutterstock

DWUKROTNIE PRZEKROCZYŁA PRĘDKOŚĆ

Groteskowe tłumaczenie zatrzymanej. Nie przyjęła drugiego mandatu, bo „jeden już wystarczy”

2023-06-28 11:26

Ten sam patrol ruchu drogowego z Grójca zatrzymał kobietę, która dwukrotnie przekroczyła dozwoloną prędkość. Wszystko wydarzyło się w ciągu zaledwie 30 minut. 38-latka nie chciała przyjąć drugiego mandatu, ponieważ uznała, że „jeden mandat już wystarczy”. Sprawa została skierowana do sądu.

Lesznowola. Zatrzymywali ją dwukrotnie. Kolejnego mandatu nie przyjęła

W środę, 21 czerwca ulice Lesznowoli patrolowały policjantki z grójeckiej drogówki. Po południu na ul. Szkolnej funkcjonariuszki zatrzymały do kontroli kierującą volvo. Kobieta jechała z niedozwoloną prędkością. Urządzenie pomiarowe wykazało 84 km/h, na 50-stce. Na kobietę nałożono mandat karny w wysokości 800 zł oraz 9 punktów karnych

W ciągu niespełna 30 minut, ten sam patrol na ul. Piaseczyńskiej prowadząc statyczną kontrolę prędkości zatrzymał tę samą kierującą, która przekroczyła dopuszczalną prędkość o 28 km/h w obszarze zabudowanym.

38-latka nie przyjęła kolejnego mandatu naliczonego zgodnie z taryfikatorem, tłumacząc, „że jeden mandat już wystarczy i słyszała, że nie można dostać więcej niż jednego”. Niestety w takim przypadku, nie jest to okoliczność łagodząca. W tej sytuacji sprawa zostanie skierowana do sądu, po uprzednim sporządzeniu wniosku o ukaranie – przekazała nadkom. Agnieszka Wójcik z grójeckiej policji.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym, wiąże się z wysokimi grzywnami i zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy!

Sonda
Czy uważasz, że polska policja działa skutecznie?