WIELKA akcja straży w centrum miasta. Co dzieje się na poczcie? [AKTUALIZACJA]

2021-01-27 18:21 Alicja Guz
Groźna substancja na poczcie? Wielka akcja straży pożarnej
Autor: Google Street View Poczta Główna

Na Poczcie Głównej przy ul. Świętokrzyskiej trwa akcja straży pożarnej. Prawdopodobnie w piwnicy budynku ulatnia się jakaś chemiczna substancja.

Akcja strażaków na poczcie

W budynku Poczty Głównej przy ul. Świętokrzyskiej trwa akcja strażaków. Jak przekazał nasz fotoreporter, w sortowni pracownica miała kontakt z podejrzaną substancją i źle się poczuła. Na miejscu jest osiem zastępów straży. Informację tę potwierdził nam mł. kpt. Michał Skrzypa z PSP w Warszawie. - Cały czas nasze działania jeszcze trwają. Dostaliśmy zgłoszenie, że w piwnicy budynku poczty polskiej jest wyczuwalny i drażniący chemiczny zapach. Nasze działania skupiają się na rozpoznaniu tych pomieszczeń i badaniu miernikami stężenia substancji. Na razie żadne mierniki nie wykazały jakiejkolwiek substancji niebezpiecznej - powiedział strażak.

Poczta działa normalnie. Nikt też nie został ewakuowany. Na miejscu jest również policja oraz pogotowie ratunkowe.

Aktualizacja godz.18:10

Działania służb się zakończyły. - Nasze mierniki nie wykryły żadnej niebezpiecznej substancji. Nie stwierdziliśmy zagrożenia. Działania zostały zakończone. Osoba skarżąca się na mdłości została przewieziona do szpitala - podsumował Michał Skrzypa. 

Przystawił jej śrubokręt do szyi i chciał zgwałcić