Gruba afera w Warszawie. Działacz PO wykręcił niebywały numer

i

Autor: FACEBOOK, ARCHIWUM Gruba afera w Warszawie. Działacz PO wykręcił niebywały numer

Gruba afera w Warszawie! Kim jest Mariusz G. urzędnik podejrzewany o przekręt z ogromnymi pieniędzmi

2021-06-09 16:03

Gruba afera w Warszawie. Kim jest Mariusz G. z Pragi- Północ, urzędnik podejrzewany o gigantyczny przekręt w ratusz? Dziennikarze "Super Expressu" dotarli do raportu, w którym opisane jest, jak urzędnik z Pragi- Północ miał przelać sobie na konto łącznie 360 tys. zł. Urzędnik Mariusz G. to znany w PO działacz. Hibner, Pitera, Kluzik Rostkowska- współpracował i spotykał się nawet z takimi szychami z PO.

Pragą-Północ wstrząsnęła potężna afera. Po kontroli w biurze finansów oświaty wyszło, że jeden z urzędników być może fałszuje listy płac i wyprowadza w ten sposób publiczne pieniądze. Oczywiście wyprowadza na swoje konto, a kwoty są gigantyczne. Cwany urzędnik stworzył 15 fikcyjnych pracowników i ich pensje przelewał na własne konto. Gdy tylko sprawa została odkryta, a to stało się po dwóch latach trwania tego procederu, został wyrzucony z pracy. - Został natychmiast zwolniony dyscyplinarnie- potwierdza wiceprezydent Renata Kaznowska.

Ustalenia kontroli szokują. Zobacz je poniżej

Pracownicy biura finansów oświaty poinformowali, że na liście płac sporządzonej przez Mariusza G. znalazło się nazwisko osoby, która już nie pracuje od kilku lat w szkole podstawowej przy ul. Kawęczyńskiej. Przy nazwisku był wpisany numer rachunku bankowego wskazany wcześniej przez Mariusza G. jako jego.

Urzędnik Mariusz G. według wstępnych ustaleń kontrolerów z ratusza przelał sobie na konto ok. 360 tys. zł.

O aferze piszemy TUTAJ

Nie zauważyła tego przez dwa lata ani burmistrz Ilona Soja Kozłowska a nawet przełożona Mariusza G. dyrektor biura Edyta Federowicz. To ona powinna m. in. sprawdzać listy płac tworzone w podległym jej urzędzie.

Jak do tego doszło? Co wiadomo? Kim jest Mariusz G.? 

Na podstawie dokumentacji ustalono, że w okresie od lipca 2019 do stycznia 2021 ze środków publicznych dokonano nieuprawnionych wypłat na łączną kwotę 727 291, 32 zł w tym na 2 rachunki bankowe zidentyfikowane jako rachunki bankowe Mariusza G. dokonano operacji przekazania przelewów łącznej kwoty 361, 467 zł oraz na 4 inne ujawnione w czasie kontroli niezidentyfikowane rachunki bankowe, dokonano przelewów w łącznej kwocie 365 tys. 824 zł.

Kim jest cwany urzędnik Mariusz G. z biura finansów oświaty na Pradze- Północ?

Okazuje się, że Mariusz G. Z Pragi- Północ to wieloletni działacz Platformy Obywatelskiej. Na jego profilu zawodowym w Internecie można znaleźć informacje o imponującym doświadczeniu. Mariusz G. Przez lata był starszym referentem w Dzielnicowym Biurze Finansów Oświaty Pragi Północ m.st. Warszawy. Wcześniej zdobywał doświadczenie w strukturach unii europejskiej. Był….bliskim współpracownikiem Jolanty Hibner jako jej Assistant Regional ( sekretarz) w jej biurze poselskim Parlamentu europejskiego. W międzyczasie Mariusz G. Z Pragi- Północ sam próbował swoich sił w lokalnej polityce. W wyborach samorządowych startował do rady dzielnicy na Pradze z listy Koalicji Obywatelskiej. Nie został wybrany.

Mariusz G. Przed wyborami mocno promował się w towarzystwie m. in byłej minister edukacji z PO Joanny Kluzik- Rostkowskiej

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają