W takim wydaniu go nie widzieliście! Hubert Urbański przeszedł metamorfozę zmienił fryzurę i styl

i

Autor: AKPA W takim wydaniu go nie widzieliście! Hubert Urbański przeszedł metamorfozę zmienił fryzurę i styl

Hubert Urbański stał nocą w kolejce do kwiatka! A dziwidło... nadal kwitnie. Jak długo jeszcze? Czy śmierdzi?

2021-06-14 12:52

By zobaczyć dziwidło olbrzymie w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego trzeba było czekać w gigantycznej kolejce nawet do 4 rano! Początkowo pracownicy ogrodu zapowiadali, że ze względu na to niezwykłe wydarzenie ogród będzie czynny do północy. Ale przeliczyli się. Tłum był taki, że ostatni goście weszli dopiero przed świtem. - Było warto! Choć kwiat jest trochę śmierdzący – mówili nam zwiedzający. W gigantycznej kolejce do dziwidła nasi fotoreporterzy wypatrzyli też… prowadzącego popularny teleturniej „Milionerzy” Huberta Urbańskiego. Obejrzyj GALERIĘ

Dziwidło olbrzymie to roślina pochodząca z wilgotnego lasu równikowego na Sumatrze. W niedzielę 13 czerwca po raz pierwszy zakwitł on w Polsce. To wielkie święto dla Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalnie na tę okazję Szklarnia Tropikalna była otwarta także w nocy. Egzotyczny kwiat przyciągnął w Al. Ujazdowskie gigantyczne tłumy warszawiaków. W tej kolejce wypatrzyliśmy także popularnego prowadzącego teleturniej w TVN Huberta Urbańskiego. Dyskretnie oparł się o ścianę i czekał cierpliwie na swoją kolej zwiedzenia szklarni. Gdy fotoreporterzy robili zdjęcia w kolejce prowadzącemu „Milionerów”, miał jeszcze lekko licząc dwie godziny do wejścia. Czy Hubert Urbański dotrwał? W nocy z niedzieli na poniedziałek ponad tysiąc osób obejrzało na żywo jak kwitnie dziwidło.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w GALERII

Kiedy przekwitnie? Czy śmierdzi? Kiedy zakwitnie znowu?

Dziwidło zrobiło wszystkim nie lada niespodziankę! - Według wszelkich przewidywań powinien już przekwitać, a on tymczasem kwitnie w najlepsze! - mówi rozradowany opiekun rośliny Piotr Dobrzyński. W związku z tym jeszcze w poniedziałek chętni mogą ustawiać się w kolejce do obejrzenia dziwidła w Ogrodzie Botanicznym UW. Tym razem już nie będzie jednak nocnego zwiedzania. Ogród otwarty będzie 14 czerwca do godz. 20.Ciekawostka. Dziwidło już nie śmierdzi tak jak w niedzielę. - Zapach służy mu do zwabiania owadów, które zlatują się głównie w nocy. W dzień ten zapach nie jest już tak intensywny – tłumaczy Piotr Dobrzyński. Gdy dziwidło jednak zgubi już swoje płatki, kiedy zakwitnie następnym razem? Okazuje się że nieprędko. - Może to być za trzy, pięć a może nawet 10 lat. To będzie zależało od poszczególnych cyklów rozwoju kwiatostanu. Każdy z nich trwa około półtora roku – tłumaczy niezwykłe zjawisko pracownik warszawskiego Ogrodu Botanicznego.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki