IMGW ostrzega, będzie niebezpiecznie. Pogoda dziś. Warszawa, 12.11.2021

2021-11-12 7:32

Pogoda na dziś, 12.11.2021 w Warszawie. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie pogody na piątek informują, że mieszkańców stolicy czeka chłodny i mglisty dzień. Widoczność będzie bardzo ograniczona. Temperatura sięgnie jednak tylko kilku kresek powyżej zera. Przeczytaj prognozę pogody na dziś w Warszawie (12 listopada).

Według prognozy przygotowanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy, piątek będzie mglisty, a temperatura w ciągu dnia nie przekroczy 10 stopni Celsjusza.

"W pierwszej części dnia w wielu miejscach Polski mogą się utrzymywać mgły. Mogą one zalegać nawet do godzin południowych, a lokalnie przez większą część dnia. Najwięcej rozpogodzeń spodziewamy się na południu kraju. Na północy i w centrum zachmurzenie będzie duże, z większymi przejaśnieniami. Nigdzie nie powinno padać, chociaż na wschodzie Mazowsza i lokalnie na Lubelszczyźnie z mgieł może powstać niewielka mżawka. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od 6-7 stopni Celsjusza na północnym wschodzie i w centrum, do 10 stopni na zachodzie i nad morzem oraz lokalnie na południu Polski. Wiał będzie wiatr słaby, z kierunków południowych" - powiedział Michał Ogrodnik z IMGW-PIB.

Pogoda w Warszawie 12.11.2021

Piątek w Warszawie będzie pochmurny. Niestety, słońcu nie uda się przebić przez gęste, jesienne chmury. Termometry w najcieplejszym momencie dnia będą wskazywały 10 stopni Celsjusza. Temperatura odczuwalna będzie jednak niższa. Na szczęście synoptycy nie zapowiadają opadów.

Co więcej, IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed niebezpiecznymi, gęstymi mgłami. "Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność będzie wynosić miejscami poniżej 200 m" - podaje Instytut.

W stolicy wiatr osiągnie prędkość zaledwie 7 km/h, w porywach sięgając 12 km/h. Ciśnienie w piątek będzie wysokie. Wyniesie 1022 hPa. Biomet będzie neutralny.

Prognoza pogody na noc

W nocy mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, spodziewane są niemal na całym obszarze kraju. Tylko na zachodzie kraju, gdzie ma wiać silniejszy wiatr, powietrze powinno być przejrzyste. W obszarach mgieł i na zachodzie zachmurzenie będzie duże. Największe rozpogodzenia, a zarazem najniższe temperatury, są prognozowane na Podkarpaciu, w Małopolsce i w województwie śląskim, gdzie w nocy termometry wskażą minus trzy stopnie Celsjusza. Do minus jednego stopnia spadnie temperatura na Podlasiu, a do jednego stopnia na plusie w północnej części Mazowsza. Na pozostałym obszarze kraju temperatura minimalna wyniesie od 2 do 5 stopni. Najcieplej - około 6 stopni - będzie nad samym morzem. Wiatr na zachodzie będzie umiarkowany, a na pozostałym obszarze słaby, wiejący z południowego wschodu.

Sonda
Czy sprawdzasz codziennie prognozę pogody?
Groby znanych Polaków na Powązkach w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE