Ratownicy WOPR

i

Autor: Wikipedia, CC, 2009, Fot:Nivea2009, zdjęcie ilustracyjne Ratownicy WOPR

Jeziorko Czerniakowskie: Nie będzie ognisk i śmiecenia. Strażnik jeziorka rozpoczyna służbę [AUDIO]

2019-06-11 10:38

Na plaży i wokół Jeziorka Czerniakowskiego w Warszawie będzie bezpieczniej! W najbliższych dniach pojawią się nowy pracownik - strażnik jeziorka. Sprawdźcie, na czym będzie polegała jego praca. 

Jeziorko Czerniakowskie to rezerwat przyrody. Należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na plażę, ale także teren wokół. Strażnik jeziorka przypilnuje, aby plażowicze nie palili grilla, ognisk, albo po prostu nie śmiecili. Może też zadzwonić po odpowiednie służby - tłumaczą przedstawiciele Zarządu Zieleni. 

Oprócz nowego pracownika, nad bezpieczeństwem plażowiczów od niedzieli czuwają ratownicy.

- Ratownicy pracują siedem dni w tygodniu w godzinach 9-19. Czuwa dwóch ratowników, którzy prowadzą stałą obserwację wody. Jeśli coś by się działo, mają do dyspozycji łódkę, którą mogą udzielić pomocy - tłumaczy Agnieszka Macheta, wicedyrektor OSIR-u Mokotów.

Czytaj także: Moczydło od nowa: Zjeżdżalnie, wodne place zabaw, leżaki, boiska do siatkówki i wiele innych atrakcji! [AUDIO, GALERIA]

Tuż obok kąpieliska znajdują się także przebieralnie i siłownia plenerowa.  

Tematem zajęła się nasza reporterka, Agata Sulińska.

POSŁUCHAJ:

Orzeźwiająca kąpiel łosia. Zobacz wideo: 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE