W środę wielka AKCJA POLICJI: Wiemy, co będzie sprawdzać drogówka!

2019-11-19 16:04 PRA
Drogówka
Autor: policja.gov.pl

W środę drogówka przez cały dzień będzie prowadzić wielką akcję na drogach całej Polski. Pięć tys. policjantów wyposażonych w specjalistyczny sprzęt będzie obserwować i zatrzymywać do sprawdzenia wytypowane pojazdy - zarówno osobowe, ale też furgonetki i ciężarówki. Akcja potrwa od godz. 6 do godz. 22.

Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne

W środę w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "SMOG" - poinformował podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Akcja zacznie się o godz 6 rano, a weźmie w niej udział 5 tys. policjantów drogówki. Funkcjonariusze będą "eliminować z ruchu pojazdy, których stan techniczny w oczywisty sposób, np. poprzez nadmierne zadymienie, wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego".

Pisaliśmy też o zderzeniu w centrum Warszawy. Sprawca miał CZTERY promile!

Specjalistyczny sprzęt

Funkcjonariusze biorący udział w akcji będą mieli do dyspozycji specjalistyczny sprzęt - m.in. dymomierze i analizatory spalin - którymi będą badali emisję spalin wytypowanych pojazdów. Sprawdzane będą również wszelkiego rodzaju niesprawności techniczne, w tym wycieki płynów oraz nadmierny hałas.

Naćpany sprawca tragedii w Żyrardowie trafił do aresztu!

Akcja informacyjno-edukacyjna

"SMOG" ma również charakter informacyjno-edukacyjny - powiedział podinsp. Kobryś. - Policjanci będą kierowcom przypominali, że smog tak uprzykrzający nam życie, jest w dużej mierze spowodowany przez niesprawne technicznie samochody. To właśnie one emitują toksyczne spaliny - dodał. Akcja będzie trwała do godz. 22.

Wybierasz się na Boże Narodzenie do rodziny pociągiem? To może być problem!