Nowe informacje

Kacper i Wojtek zginęli w zmiażdżonym aucie. Trzeci nastolatek walczy o życie

2023-06-15 15:38

Kacper i Wojtek byli młodzi. W tym roku skończyliby dopiero 19 lat. Swoich urodzin nie dożyli. Młodzi mężczyźni zginęli w tragicznym wypadku samochodowym, do którego doszło 12 czerwca w Sarnakach (pow. łosicki). Trzeci nastolatek, który podróżował z nimi autem, jest w ciężkim stanie i walczy o życie w szpitalu.

Sarnaki. Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką. Nie żyje dwóch nastolatków

Koszmar rozegrał się w poniedziałek (12 czerwca) przed godz. 20 na wjeździe do Sarnak (pow. łosicki). - Jadący w kierunku Platerowa citroen zderzył się czołowo z ciężarowym renaultem - przekazała mł. asp. Weronika Wujek z łosickiej policji.

Niestety, wypadek okazał się niezwykle tragiczny w skutkach. - Kierujący osobówką 19-latek oraz jego 19-letni pasażer ponieśli śmierć na miejscu - poinformowała policjantka. Drugi pasażer, 18-latek, miał nieco więcej szczęścia. Przeżył. Z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Jak udało nam się ustalić, jest w ciężkim stanie i walczy o życie pod czujnym okiem lekarzy.

Kierowca ciężarówki wyszedł z wypadku bez szwanku. Został przebadany na obecność alkoholu. - Był trzeźwy - zapewniła policja.

Prokuratura wszczęła śledztwo

Policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzili czynności na miejscu tragicznego wypadku. Prokuratura Rejonowa w Siedlcach wszczęła śledztwo. - Zostało wszczęte śledztwo z art. 177 paragraf 2 Kodeksu Karnego, czyli spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym - przekazała nam prok. Katarzyna Wąsak z Prokuratury Rejonowej w Siedlcach.

Jak dodała, na ten moment nikt nie usłyszał zarzutów, a śledztwo prowadzone jest w sprawie. Na czwartek, 15 czerwca, zaplanowana jest sekcja zwłok zmarłych nastolatków.

Kiedy pogrzeby ofiar wypadku w Sarnakach?

Po przeprowadzeniu sekcji zwłok ciała ofiar zostaną przekazane rodzinie. Pojawiły się już nekrologi ofiar wypadku w Sarnakach. Kacper i Wojtek zostaną pochowani tego samego dnia – w sobotę, 17 czerwca.

Msze pogrzebowe odbędą się w kościele Trójcy Świętej w Łosicach. Pierwsza, o godz. 10, będzie pożegnaniem zmarłego Kacpra. Podczas drugiej, o godz. 12:30, zgromadzeni w świątyni żałobnicy pożegnają Wojtka. Po mszach świętych ciała tragicznie zmarłych nastolatków spoczną w grobach na cmentarzu parafialnym.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś wypadek samochodowy?