ZGINĘŁO 6 OSÓB

Katastrofa samolotu w Chrcynnie. Wstępny raport ujawni okoliczności tragedii

2023-08-15 9:11

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych w środę, 16 sierpnia przedstawi wstępny raport dotyczący katastrofy samolotu w Chrcynnie w województwie mazowieckim. Do katastrofy doszło 17 lipca. Zginęło w niej sześć osób, siedem osób odniosło poważne obrażenia.

Mazowsze. Katastrofa samolotu w Chrcynnie. Co ujawni raport?

Raport wstępny dotyczący katastrofy w Chrcynnie Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych opublikuje w środę rano, 16 sierpnia. Później, o godzinie 13, odbędzie się konferencja prasowa w Ministerstwie Infrastruktury, gdzie zostaną przedstawione zawarte w raporcie informacje.

Samolot Cessna 208B należący do Aeroklubu Warszawskiego rozbił się wieczorem 17 lipca na terenie strefy spadochronowej w Chrcynnie koło Nasielska. PKWBL informowała, że maszyna podczas wznoszenia po wykonaniu manewru "touch and go" zderzyła się z budynkiem aeroklubu, w którym przebywały inne osoby.

"Touch and go" to jeden z manewrów w lotnictwie, który pozwala załodze samolotu na dotknięcie pasa startowego przez koła maszyny, a następnie natychmiastowe poderwanie jej do lotu.

Na pokładzie Cessny znajdowało się 3 pilotów, w tym instruktor, który poniósł śmierć na miejscu. W wyniku zdarzenia łącznie zginęło 6 osób. Wszystkie były związane z lotnictwem i społecznością Aeroklubu Warszawskiego. 7 osób odniosło poważne obrażenia.

Sonda
Boisz się latać samolotem?