Krzysztof Leski

i

Autor: PAP/Longin Wawrynkiewicz

Kim był Krzysztof Leski, zamordowany dziennikarz TVP?

2020-09-26 9:18

W styczniu media obiegła wiadomość o śmierci Krzysztofa Leskiego - dziennikarza prasowego, telewizyjnego i radiowego. Mężczyzna był doskonale znany widzom TVP. Podczas 11-letniej współpracy prowadził szereg programów m.in. „Tylko w jedynce”, „Spięcie”, „Klub Dwójki” i „Wiadomości”. Dziś prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie jego śmierci.

Krzysztof Leski urodził się 9 stycznia 1959 w Warszawie. Był znanym polskim dziennikarzem prasowym, telewizyjnym i radiowym. Mężczyzna współpracował z największymi redakcjami, a przez 11 lat był zatrudniony w TVP. Prowadził tam m.in. "Tylko w Jedynce", "Spięcie", "Klub Dwójki" i "Wiadomości". Do Telewizji Polskiej powrócił w 2006 roku. Przez rok był reporterem "Kuriera 3" oraz prezenterem programu "30 minut" bazującego na dziennikarstwie śledczym.

Pogrzeb Krzysztofa Leskiego. Rodzina, gwiazdy mediów i politycy pożegnali zamordowanego kolegę [RELACJA]

Krzysztof Leski - wykształcenie

Leski w latach 1978–1985 studiował w Instytucie Podstawowych Problemów Techniki na Politechnice Warszawskiej, a w latach 1984–1989 historię o specjalności edytorskiej na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego.

Morderca Krzysztofa Leskiego codziennie gotował mu obiady! [GALERIA]

Krzysztof Leski - kariera zawodowa

Karierę dziennikarską Leski rozpoczął w latach 1980–1981 jako publicysta prasy wydawanej przez Niezależne Zrzeszenie Studentów i redaktor naczelny Biuletynu Informacyjnego NZS na Politechnice Warszawskiej. Jako reporter Agencji Solidarność relacjonował m.in. obrady Krajowej Komisji Porozumiewawczej oraz jej prezydium. Pracował w "Tygodniku Mazowsze", był reporterem i korespondentem "Gazety Wyborczej", w Programie Trzecim Polskiego Radia pracował jako komentator wydarzeń politycznych. W jego bogatym dorobku zawodowym znalazła się także posada korespondenta "The Daily Telegraph" i stacji radiowej BBC World Service. Wydawał "Gazetę. Prawiedziennik Polskiego Echa". Związany był z "Expressem Wieczornym". Publikował też artykuły i felietony m.in. w "Kulisach", "Wprost", "Polityce" czy "Press". W Programie Pierwszym Polskiego Radia prowadził wieczorny magazyn "Polska i Świat". Był również aktywnym blogerem na platformie Salon24.

Policjanci przeszukali mieszkanie ZABITEGO dziennikarza TVP. Dokonali CIEKAWEGO odkrycia

Wyjątkowe wyróżnienie

Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył Krzysztofa Leskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia za wybitne zasługi dla rozwoju niezależnego dziennikarstwa, za działalność na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, wolności słowa i wolnych mediów.

WSTRZĄSAJĄCE szczegóły zabójstwa znanego dziennikarza. Krzysztof Leski zginął w sylwestra

7 stycznia w mediach pojawiła się informacja o śmierci Leskiego. Mężczyzna został zamordowany. Dziś prokuratura zakończyła śledztwo. Akt oskarżenia przeciwko 34-letniemu Łukaszowi B. został skierowany do Sądu Okręgowego w Warszawie. Znamy kulisy śledztwa. Więcej informacji już za chwilę.

Morderca Krzysztofa Leskiego: Zabiłem przyjaciela

Super Biznes - wywiad
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE