Strajk w Warszawie 8.03.2021

i

Autor: PAP/Mateusz Marek Strajk w Warszawie 8.03.2021

Kolejne strajki w Warszawie. Kilkadziesiąt osób usiadło na ulicy w ramach protestu

2021-03-18 6:25

Kilkadziesiąt osób - w ramach protestu przeciwko wypowiedzeniu tzw. konwencji stambulskiej - usiadło na ul. Wiejskiej przed budynkiem Sejmu. Na miejscu cały czas jest policja. W środę w Sejmie odbywa się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy "Tak dla rodziny, nie dla gender", który dotyczy wypowiedzenia przez Polskę tzw. konwencji stambulskiej i zobowiązania rządu do opracowania międzynarodowej konwencji praw rodziny.

Przed Sejmem w środę odbył się protest przeciwko wypowiedzeniu tzw. konwencji stambulskiej zorganizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Kilkadziesiąt osób w ramach tego protestu usiadło na ul. Wiejskiej, całkowicie ją blokując. Demonstracji mają ze sobą transparenty jak np. "Prawa Kobiet", "Mamo i tato kochajcie mnie, twoje dziecko LGBT", "Przemoc nie, konwencja tak". Niektórzy z nich trzymają flagi Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, widać także flagi tęczowe.

NIE PRZEGAP: Mazowsze. Pijak gruchnął w drzewo, zatrzymał się i... dalej pił! [MAMY ZDJĘCIA]

Ogromna awantura na Strajku Kobiet w Warszawie

Wcześniej w tym miejscu, przed pomnikiem Armii Krajowej i Polskiego Państwa Podziemnego, była również kontrmanifestacja Młodzieży Wszechpolskiej. Policja wyprowadziła tę demonstrację w kierunku Alej Ujazdowskich.

Ulica Wiejska i Matejki były wyłączone z ruchu. Na miejscu protestu zaangażowane były spore siły policji. Funkcjonariusze legitymowali zgromadzonych. Policja wygłaszała także komunikaty, że w tym miejscu nie zostały zgłoszone żadne zgromadzenia i prosi o rozejście się.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE