Kolejowy armagedon na koniec wakacji. Skrócone relacje pociągów, część kursów odwołanych

i

Autor: Marcin Wziontek/Super Express; Shutterstock

Poważne utrudnienia

Kolejowy armagedon na koniec wakacji. Skrócone relacje pociągów, część kursów odwołanych

2023-08-16 17:50

To nie jest dobra wiadomość dla pasażerów podróżujących pociągami. Kolejarze, będą prowadzili prace torowe w newralgicznych miejscach Warszawskiego Węzła Kolejowego. W związku z tym od niedzieli, 20 sierpnia, nastąpią zmiany w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej wszystkich linii, a także pociągów Kolei Mazowieckich. To będzie ciężki koniec wakacji dla pasażerów kolei.

Ogromne utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM

Od niedzieli, 20 sierpnia, wybrane pociągi S3 pojadą w skróconej relacji do i z przystanku Warszawa Powązki lub stacji Warszawa Gdańska. Natomiast jedna, popołudniowa para pociągów pojedzie wyłącznie na odcinku Warszawa Lotnisko Chopina – Warszawa Rakowiec.

Następnego dnia zaczną obowiązywać kolejne zmiany w kursowaniu składów SKM.

"Od poniedziałku, 21 sierpnia pociągi kursujące pomiędzy Pruszkowem i Otwockiem zostaną podzielone na dwie całkowicie odrębne linie. Wynika to z konieczności całkowitego zawieszenia kursowania na odcinku Warszawa Centralna – Warszawa Zachodnia" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

Linia S1 pojedzie w skróconej relacji, na odcinku Pruszków – Warszawa Zachodnia. Natomiast linia S10 będzie kursowała w relacji Otwock – Warszawa Wschodnia lub Otwock – Warszawa Centralna.

Kursowanie linii S2 będzie w dalszym ciągu zawieszone. Co więcej, od poniedziałku, 21 sierpnia, pociągi S20 pojadą w skróconej relacji, na odcinku Warszawa Stadion – Warszawa Rembertów. Nie dojadą więc do stacji Sulejówek Miłosna, na której będą prowadzone prace.

Dodatkowo również od poniedziałku, 21 sierpnia, pociągi S4 będą kursowały wyłącznie w skróconej relacji, na odcinku Warszawa Gdańska – Zegrze Południowe. Natomiast pociągi S40 pojadą na trasie Piaseczno – Warszawa Główna i będą kursowały również w dni wolne od pracy.

Utrudnienia w kursowaniu pociągów KM

"W dniach 21.08-2.09 z uwagi na konieczność wprowadzenia zmian w systemie sterowania ruchem kolejowym na stacji Warszawa Zachodnia wystąpią dodatkowe utrudnienia w kursowaniu pociągów, a najważniejsze będą dotyczyć linii nr 8 (Warszawa – Radom) i nr 9 (Warszawa – Działdowo). Część pociągów zostanie odwołana, wybrane będą kursowały w relacji skróconej lub ze zmienionym rozkładem jazdy" - poinformowały Koleje Mazowieckie.

Dodatkowe utrudnienia dotkną również linię R2 Warszawa – Łuków. Od 21 sierpnia rozpocznie się wymiana urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Sulejówek Miłosna oraz na odcinkach Mińsk Mazowiecki – Sulejówek – Warszawa Rembertów. Spowoduje to odwołanie wszystkich połączeń SKM Warszawa do/z Sulejówka i części uruchamianych przez KM. W wybranych terminach ostatnie pociągi KM zostaną zastąpione przez komunikację autobusową.

Sonda
Podróżujesz pociągami?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany