KORONAWIRUS na basenach! Minister: Baseny sa bezpieczne. Sanepid: dwie pływalnie pod Warszawą zamknięte

2020-08-06 14:59 Norbert Amlicki
Koronawirus
Autor: pedro_wroclaw/CC0/pixabay.com

Dopiero teraz ukazują się dramatyczne skutki ponownego otwarcia pływalni. W dwóch z nich, w województwie Mazowieckim wykryto obecność koronawirusa u pracowników. Pływalnie zamknięto do odwołania! Ministerstwo Zdrowia uspokaja, że baseny są bezpieczniejsze od siłowni. Czy to dopiero początek kolejnej fali zarażeń, która spadnie na ludzi jak tsunami, a może to tylko zbieg okoliczności?

Na dzisiejszej konferencji ministrowie apelowali do narodu – Otrząśnijmy się z beztroski! - błagał Łukasz Szumowski, Minister Zdrowia. W przypadku zwiększenia liczby zarażeń zostaną wprowadzone dodatkowe obostrzenia, w których między innymi siłownie zostaną zamknięte, a pływalnie nie. Czy to dobre posunięcie? Według Ministerstwa Zdrowia, tak. - Na siłowniach jest duży wysiłek i zwiększony poziom rozpylanego aerozolu z ust. Ze wszystkich naszych informacji i doświadczeń wynika, że przez ścisły reżim sanitarny, ozonowanie i chlorowanie wody mamy tam lepsze mamy tam wyższy poziom zabezpieczeń sanitarnych – ostrzega Janusz Cieszyński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia. Czy faktycznie baseny są tak bezpieczne jak mówią „z doświadczenia” ministrowie?


W podwarszawskich pływalniach niedawno doszło do dwóch podobnych przypadków zakażenia koronawirusem. - O przypadkach zakażenia wśród pracowników obu ośrodków sportowych poinformowali burmistrzowie Józefowa i Ożarowa Mazowieckiego – informuje w imieniu Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego, Joanna Narożniak.

Dramat rodziny z Otwocka! Nie śpią bo pilnują ubrań

Do zakażeń doszło w Ożarowie Mazowieckim i w Józefowie niedaleko Warszawy. Nosicielami byli pracownicy tych pływalni z czego jeden z nich, miał kontakt z klientami pływalni. Sanepid ustalił, że zakażony pracownik pływalni w Ożarowie Mazowieckim ostatni raz w pracy był 27 lipca. - Zgłaszają się osoby do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Powiecie Warszawskim Zachodnim, które w dniach 26 i 27 lipca korzystały z pływalni -relacjonuje Joanna Narożniak, Rzecznik prasowy Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. - Powiatowa Stacja Sanitarno-Eepidemiologiczna w Ożarowie prowadzi dochodzenie epidemiologiczne. Na podstawie wywiadów osoby kierowane są na kwarantannę – dodaje. Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego zamknął pływalnie do odwołania. Zlecona została także dezynfekcja placówki przez wyspecjalizowaną do tego firmę. - Wszystkie wdrożone w placówce procedury i zasady były przestrzegane - Uspokaja Paweł Kanclerz, Burmistrz Ożarowa Mazowieckiego.


W Józefowie koronawirusa także wykryto u jednego z pracowników pływalni Integracyjnego Centrum Sportu i Rekreacji. O wszystkim poinformował Burmistrz Marek Banaszek na swoim facebooku.

Warszawa: Oszukiwał klientów w internecie... ZNOWU! Miejmy nadzieję że to ostatni raz [GALERIA]

Odnośnik znajduje się za galerią:

WIELKA AKCJA w Piasecznie. Przez okno WCHODZILI do chorego! ZOBACZ ZDJĘCIA [GALERIA]

Zgodnie z oświadczeniem dyrektora placówki, pływalnia w Józefowie została zamknięta do odwołania. - Pomieszczenia obiektu zostały zdezynfekowane, a wszystkie obostrzenia dla tego typu obiektów są przestrzegane. PSSE w Otwocku objęło kwarantanną trzech pracowników pływalni plus 3 osoby z rodzin pracowników basenu, a 12 pracowników zostało objętych nadzorem epidemiologicznym. - relacjonuje Joanna Narożniak z Mazowieckiego Sanepidu. W trakcie dochodzenia ustalono, ze nosiciel wirusa nie miał wcale kontaktu z żadnym klientem pływalni dlatego wznowienie obiektu jest uzależnione od wyników testów na COVID-19 pozostałych pracowników – dodaje.

Czy faktycznie jest się czego obawiać? W sprawie zakażeń COVID-19 na mazowieckich siłowni otrzymaliśmy z sanepidu krótką informację. -Nie mamy takich informacji - stwierdziła krótko Joanna Narożniak, rzecznik Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego. Z kolei na basenach były już dwa głośne przypadki potwierdzone przez sanepid. Czy ministerstwo popełnia błąd zamykając tylko placówki fitness? A może to baseny powinny być zamknięte a nie siłownie?


Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Wielka ewakuacja w mieście! Wszystko przez koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.