Ciało mężczyzny leżało w mieszkaniu a Woli. Zatrzymany 38-latek

i

Autor: Tadeusz Mróz Ciało mężczyzny leżało w mieszkaniu a Woli. Zatrzymany 38-latek

Nowe fakty

Krwawe morderstwo na Woli. Damian W. usłyszał zarzut zabójstwa. Prokuratura zdradza nowe fakty

2022-09-06 15:01

Nowe fakty w sprawie niedzielnego zabójstwa na Woli. 38-letni Damian W. zaatakował nożem mężczyznę, którego zwłoki znaleziono w mieszkaniu przy al. Prymasa Tysiąclecia. We wtorek, 6 września 38-latek został przesłuchany w prokuraturze. Usłyszał zarzut zabójstwa i został tymczasowo aresztowany. Grozi mu nawet dożywotnia odsiadka za kratkami.

Zabójstwo na Woli

O krwawym zabójstwie, do którego doszło w niedzielę, 4 września, już informowaliśmy. Jak informował wówczas sierż. sztab. Rafał Markiewicz z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji, w mieszkaniu przy al. Prymasa Tysiąclecia miało dojść do ataku nożownika. - Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ujawnili ciało mężczyzny z ranami kłutymi – mówił policjant.

Zobacz też: Zabójstwo na warszawskiej Woli. Ciało leżało w mieszkaniu. Zatrzymany 38-latek

Wskazywał też, że mundurowi szybko ustalili tożsamość sprawcy, który uciekł z miejsca zdarzenia. - Po niespełna godzinie od zgłoszenia dzielnicowi z Woli zatrzymali 38-letniego mężczyznę – podawał.

Jak ustalił nasz reporter, nożownik został zatrzymany w pobliskim parku. Do radiowozu prowadzona była również jego partnerka. Z relacji sąsiadów wynika, że w mieszkaniu, w którym doszło do tragedii, często gościły awantury.

Damian W. z zarzutem zabójstwa

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz w rozmowie z PAP przekazała, że w poniedziałek (5 września)) odbyły się czynności z udziałem podejrzanego 38-letniego Damiana W. - Usłyszał zarzut zabójstwa poprzez spowodowanie rany kłutej szyi skutkującej zgonem pokrzywdzonego - poinformowała prokurator.

- Podejrzany został przesłuchany. W toku przesłuchania przyznał się do zarzucanemu mu czynu. Początkowo odmówił składania wyjaśnień, jednak podczas posiedzenia aresztowego zmienił swoje stanowisko - dodała.

Nie przegap: Wyniki Lotto. Kupił los, zgarnął fortunę. Szczęśliwiec z Raszyna będzie żył jakby luksusowo

Wyjaśniła również, że prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie wobec 38-latka tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące. - We wtorek Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli w Warszawie podzielił argumentację prokuratora i zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania - dodała Aleksandra Skrzyniarz. 38-letniemu Damianowi W. grozi nawet dożywocie.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?

Te mrożące krew w żyłach historie wydarzyły się naprawdę!

Włącz podcast ZŁO i poznaj najsłynniejszych seryjnych morderców świata!

Listen to "Yoo Young-chul - zabójca w pelerynie cz.1" on Spreaker.