Lato w Mieście 2022. Ruszają zapisy. Rodzicu, nie przegap terminu!

i

Autor: um.warszawa.pl "Lato w Mieście" 2022. Ruszają zapisy. Rodzicu, nie przegap terminu!

"Lato w Mieście" 2022. Ruszają zapisy. Rodzicu, nie przegap terminu!

2022-05-09 19:15

Uczniowie powoli zaczynają odliczać dni dzielące ich od wakacji, które w tym roku rozpoczną się 25 czerwca. Rodzice również zaczynają zastanawiać się, jak zorganizować czas wolny swoim pociechom. Stołeczny ratusz podpowiada - ruszają zapisy na "Lato w Mieście" 2022. Jak i do kiedy można zgłosić dziecko do wakacyjnej akcji? Podpowiadamy w poniższym artykule!

Wakacje 2022 – kiedy się zaczynają?

Majówka już za nami, matury idą pełną parą, słońce świeci coraz mocniej, to może oznaczać tylko jedno – wakacje już za pasem! Zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2021/2022 zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się 24 czerwca. Od 25 czerwca do 31 sierpnia uczniowie będą mogli cieszyć się beztroskim i w pełni zasłużonym odpoczynkiem. Część z nich pewnie zaczęło już odliczać dni dzielące od wakacji i planować, co będzie robić podczas dwumiesięcznej laby.

"Lato w Mieście" 2022 – zapisy już ruszają

W zorganizowaniu czasu wolnego uczniom z pewnością pomogą też rodzice. Ci, jak nikt inny, potrafią sprawić, by nie było chwili na nudę. Stołeczny ratusz ogłosił, że we wtorek, 10 maja, ruszają zapisy do tegorocznej akcji "Lato w Mieście". To oferta zajęć sportowych, artystycznych, edukacyjnych i rekreacyjnych, z których mieszkańcy Warszawy korzystają bardzo chętnie. 

- Wakacje w mieście nie muszą być nudne. W ramach miejskiej akcji "Lato w Mieście" przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży mnóstwo atrakcji – wycieczek do muzeów, zajęć sportowych, plastycznych. Mam nadzieję, że każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie i ciekawie spędzi lato w stolicy - zapowiedziała Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy.

Jak zapisać dziecko do akcji "Lato w Mieście" 2022?

Zapisy odbywają się przy wsparciu elektronicznego systemu zgłoszeń i potrwają od 10 maja 2022 r. od godziny 8 do 22 maja 2022 r.

"Rodzice dzieci rejestrują się na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl za pomocą numeru PESEL dziecka, następnie samodzielnie tworzą hasło. Po wprowadzeniu do systemu podstawowych informacji i wyborze turnusów feryjnych należy wskazać preferowane szkoły. Można wybrać dowolną liczbę szkół na każdy jednotygodniowy turnus, który trwa od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem dni świątecznych oraz ostatniego tygodnia ferii letnich)" – tłumaczy ratusz.

Listy zakwalifikowanych dzieci zostaną opublikowane 24 maja 2022 r. o godzinie 16. Kolejnym krokiem będzie dokonanie opłaty za wyżywienie i opiekę. Od 25 maja 2022 r. od godziny 8 do 8 czerwca 2022 r. do godziny 12, należy złożyć potwierdzenie dokonania opłat lub zaświadczenie o zwolnieniu z opłat wraz z wydrukiem karty kwalifikacyjnej i załącznikami w każdej ze szkół, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Co ważne, ostateczną decyzję o przyjęciu dziecka do akcji podejmuje organizator wypoczynku.

Ratusz przypomina również, by przed wypełnieniem karty kwalifikacyjnej zapoznać się z zasadami oraz harmonogramem zapisów, które także dostępne są na stronie: warszawa-latowmiescie.pzo.edu.pl.

Jak działają placówki feryjne?

Stołeczny ratusz poinformował również, że Feryjne Placówki Edukacyjne (FPE), podobnie jak w minionych latach, będą działały przez pięć dni w tygodniu, w godzinach od 7-8 do 16-17. W tym czasie będą zapewniały opiekę uczniom warszawskich szkół oraz dzieciom mieszkającym w Warszawie.

Co ważne, rodzice zobowiązani są wnieść opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Placówkach Edukacyjnych. W tym roku opłata wynosi 15 zł dziennie za dwa posiłki w tym jeden ciepły oraz 35 zł dziennie za opiekę. Są jednak wyjątki.

"Z opłat za opiekę oraz posiłki podczas akcji zwolnione są dzieci korzystające, w ciągu roku szkolnego, z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków, na mocy decyzji dyrektora szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej. Podstawą do zwolnienia z opłat za opiekę oraz posiłki podczas "Lata w Mieście" jest przedłożenie w FPE zaświadczenia z macierzystej szkoły lub Ośrodka Pomocy Społecznej o korzystaniu w ciągu roku szkolnego z bezpłatnych lub częściowo płatnych posiłków” - wyjaśnił ratusz.

Co więcej, rodzice, których dzieci nie mogą korzystać z wyżywienia zbiorowego ze względu na wskazania lekarskie (na podstawie zaświadczenia lekarskiego), są zwolnieni z opłat za posiłki i zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej diety we własnym zakresie.

Śmierdzące ścieki ze spalarni odpadów wpadają do Kanału Bródnowskiego
Sonda
Czy przedszkola powinny być otwarte przez całe wakacje?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki