LEGIONOWO: Kradli auta i jeździli nimi PO PIJAKU [WIDEO]

2020-01-29 10:41 IW
Kradli auta i jeździli nimi po pijaku
Autor: KSP Warszawa

Dwóch Ukraińców nie dość, że przywłaszczyli sobie cudze samochody, to jeszcze kierowali nimi z promilami. Na koniec zdewastowali mieszkanie, które wynajmowali.

Dwaj młodzi obywatele Ukrainy wykazali się nie lada fantazją. Niestety, ich wyobraźnia mogła skończyć się tragicznie. Policjanci z Legionowa otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał prowadzić samochód pod wpływem alkoholu. Funkcjonariuszy poinformowała o tym właścicielka mieszkania, które mężczyzna razem z kolegą... zdewastował. Jakby tego było mało, 27-latek prowadził pod wpływem auto, które wcześniej ukradł. 
Do dyżurnego legionowskiej komendy wypłynęło zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który w stanie nietrzeźwości kierował dodgem. Samochód, który jak się okazało, wcześniej skradł - potwierdza podkom. Justyna Stopińska.

ŚMIERĆ pod ciężarówką. Tragiczny wypadek na Ursynowie.

 

 
 

 
 

W mieszkaniu policjanci zastali również 24-letniego kolegę Ukraińca. Obydwaj byli agresywni wobec policjantów. Gdy ich zobaczyli najpierw rzucili się na nich z rękami, później próbowali przekupić, a gdy to nie poskutkowało, zaczęli grozić funkcjonariuszom. Jak wynika z policyjnych ustaleń, drugi z zatrzymanych mężczyzn również tego samego dnia ukradł fiata, którym kierował mając w organizmie ponad promil alkoholu. 
Obaj mężczyźni są podejrzani także o zdewastowanie pomieszczenia mieszkalnego, które wynajmowali. Uszkodzone drzwi, powybijane szyby, zerwana tapeta ze ścian oraz zniszczone wyposażenie to widok, jaki zastała właścicielka lokalu. Pokrzywdzona straty wyceniła na blisko 17 tysięcy złotych. Na postawie zebranego materiału dowodowego prokurator przedstawił mężczyznom zarzuty: kradzieży z włamaniem pojazdów, kierowania w stanie nietrzeźwości, przekupstwa, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów, posiadanie środków odurzających oraz uszkodzenia mienia - wymienia podkom. Stopińska.
Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Legionowie wobec obu mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

Spowodował wypadek PO PIJAKU i dał nogę.