Mafia informatyków okrada bankomaty

i

Autor: KSP Mafia informatyków okrada bankomaty

Mafia informatyków okrada bankomaty. Ukraińcy robią to za pomocą czarnej skrzynki [GALERIA]

2020-11-11 12:12

51-letni Ukrainiec podłączył do jednego z bankomatów w miejscowości Dębe Wielkie niewielkie urządzenie, które generuje sygnał wypłaty środków i wydaje całą sumę pieniędzy jaka jest dostępna. Nie robił tego pierwszy raz. We wszystkim zdalnie pomagał mu też drugi Ukrainiec. Tym razem, za rogiem na złodzieja czekała już jednak policja.

Mundurowi nazywają tę metodę Black-box. 51-latek wpadł bezpośrednio po wypłacie pieniędzy za pomocą czarnej skrzynki, jego 34-letni kolega, który był pomysłodawcą takich kradzieży ukrywał się w jednym z hosteli w Lublinie. Tam, w jednym z pokojów został zatrzymany przez stołecznych kryminalnych, którym wsparcia udzielili koledzy z tamtejszej komendy. - Podczas przeprowadzonego przeszukania policjanci zabezpieczyli nawigację, kilka telefonów komórkowych, kominiarkę, ubrania, kable, kamery sportowe, latarki i rękawiczki. Wszystkie te przedmioty mogły posłużyć zatrzymanym do dokonania przestępstwa - stwierdziła Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji. 

Marsz Niepodległości 2020 w Warszawie: Ostre słowa Prezesa Stowarzyszenia "Marsz Niepodległości" [RELACJA NA ŻYWO]

Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę w różnych walutach, wydruki z kantoru i potwierdzenia licznych sum pieniędzy do Bitcoin - niezależnej od kraju kryptowaluty. 

Sklepy otwarte 11 listopada. Gdzie zrobić zakupy w Warszawie? [LISTA SKLEPÓW OTWARTYCH 11.11.2020]

Według mundurowych złodzieje mają na koncie kila tego typu przestępstw dokonanych na przełomie października i listopada tego roku. Ukraińcy mieli okradać bankomaty na terenie województwa mazowieckiego i lubelskiego. - Usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem do bankomatu w miejscowości Dębe Wielkie. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Niewykluczone, że w najbliższym czasie usłyszą zarzuty w pozostałych sprawach. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności - podsumowała Edyta Adamus. 

Czy McDonald's będzie otwarty 11 listopada 2020 w Święto Niepodległości? Sprawdź godziny otwarcia

Super Raport 10.11 (Goście: Radosław Sikorski - eurodeputowany PO, były szef MSZ i MON oraz prof. Andrzej Matyja - prezes Naczelnej Rady Lekarskiej)