Maja Lidia Kossakowska zginęła w pożarze domku letniskowego. Zlecono sekcję zwłok pisarki

2022-05-24 16:55
Maja Lidia Kossakowska zginęła w pożarze domku letniskowego. Zlecono sekcję zwłok pisarki
Autor: OSP Ruda & East News Maja Lidia Kossakowska zginęła w pożarze domku letniskowego. Zlecono sekcję zwłok pisarki

Nie żyje Maja Lidia Kossakowska. Wybitna polska pisarka fantasy zginęła tragicznie, w pożarze domku letniskowego w Załubicach przy ul. Mazowieckiej. Jej mąż, Jarosław Grzędowicz, próbował jeszcze ratować małżonkę, jednak było już o wiele za późno. – Prokuratura zleciła sekcję zwłok pisarki fantasy – poinformowała Polską Agencję Prasową rzeczniczka prasowa prokuratury, Katarzyna Skrzeczkowska.

Nie żyje Maja Lidia Kossakowska

Polska pisarka fantasy zginęła 22 maja w pożarze domku letniskowego w Załubicach w gminie Radzymin. Do tragedii miało dojść, gdy autorka przebywała wraz z mężem, Jarosławem Grzędowiczem, na działce. Domek miał nagle stanąć w płomieniach. – Jarek Grzędowicz wyszedł po drewno do kominka, nie przebił się z powrotem przez ścianę ognia. Żyje, jest poparzony – przekazał w mediach społecznościowych dziennikarz, Łukasz Wiśniewski, prywatnie bliski znajomi pisarki.

Po pożarze na miejscu oględziny przeprowadził biegły z zakresu pożarnictwa. Jego opinia zostanie wykorzystana w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową w Wołominie. Dochodzenia jest prowadzone w sprawie, z art. 163 dotyczącego spowodowania pożaru w wyniku, którego zostało sprowadzone zagrożenie zdrowia i życia.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Makabra na Pradze-Północ. Zwęglone ciało w śmietniku przy kamienicy

– Prokuratura zleciła sekcję zwłok Mai Lidii Kossakowskiej – przekazała Polskiej Agencji Prasowej Katarzyna Skrzeczkowska, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga w Warszawie.

Prokuratura poszukuje również świadków zdarzenia.

Maja Lidia Kossakowska była znakomitą pisarką fantastyczną, dwukrotną laureatką Nagrody Zajdla.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kłęby czarnego dymu nad Bielanami. W ogniu stanął warsztat samochodowy

Potężny pożar na warszawskim Kamionku. Ogień strawił kamienice na ul. Mińskiej
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE