Mały gekon przyleciał z Hiszpanii na Kabaty. Pokonał w walizce 2,5 tys. km

i

Autor: Materiały prasowe / Straż Miejska Mały gekon przyleciał z Hiszpanii na Kabaty. Pokonał w walizce 2,5 tys. km

PASAŻER NA GAPĘ W WARSZAWIE

Mały gekon przyleciał z Hiszpanii na Kabaty. Pokonał w walizce 2,5 tys. km

2022-08-05 15:19

Takiego pasażera na gapę na pewno nie spodziewała się mieszkanka warszawskich Kabat, która wracała do stolicy ze słonecznych wakacji w Hiszpanii. Po powrocie do mieszkania kobieta zaczęła rozpakowywać swoje bagaże i nie mogła uwierzyć w to, co zobaczyła. W jej walizce siedział maleńki gekon. Maluszek pokonał w bagażu warszawianki aż 2,5 tysiąca kilometrów!

Gekon pokonał trasę 100 mln razy dłuższą niż jego ciało

Mieszkanka jednego z bloków na Kabatach nie była świadoma tego, że w jej podróżnej torbie w samolocie ulokował się ten niewielki podróżnik. Zauważyła drobnego współpasażera dopiero wtedy, gdy po powrocie do Polski otworzyła swoją walizkę. Liczący 2,5 cm długości zwierzak pokonał trasę 2,5 tys. kilometrów, a więc 100 mln razy dłuższą niż mierzy jego ciało!

Warszawianka przyniosła gekona do Straży Miejskiej

Kobieta zachowała zimną krew i postąpiła niezwykle odpowiedzialnie. Warszawianka złapała małego gekona w duży słoik, do którego wcześniej włożyła kilka zielonych roślin, i postanowiła udać się z nim do siedziby Straży Miejskiej. Obecni w siedzibie strażnicy byli w ogromnym szoku, gdy zobaczyli tego maleńkiego gekona i usłyszeli historię jego niezwykłej podróży z Hiszpanii do Polski! Od strażników miejskich odebrał małego podróżnika Ekopatrol, który przewiózł go do Centrum CITES na terenie warszawskiego ZOO. Tam opiekują się nim specjaliści.

Lekarz weterynarii uratował gekona

Ekopatrol przewiózł gekona do warszawskiego ZOO

- Nie wiadomo, jak gekon znalazł się w walizce warszawianki, ale na pewno wszedł do niej na swoich czterech małych łapach. Cieszymy się, że kobieta postąpiła odpowiedzialnie i zaopiekowała się zwierzęciem. Być może podczas podróży w walizce gekon wpadł w letarg i wyglądał jak broszka, dlatego nie zauważono go podczas kontroli na lotnisku! - komentuje sprawę rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

Sonda
Czy hodowaliście kiedyś egzotyczne zwierzęta: węże, pająki, gekony itp.?