robił zakupy skradzioną karta bankomatową

i

Autor: KPP Augustów zdjęcie poglądowe

Mazowsze. Zamiast oddać kartę bankomatową użyli jej do niecnych celów. Zostali złapani

2021-03-22 17:00

Kilka dni temu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim otrzymali zgłoszenie od jednej z mieszkanek tego miasta, że w nieznanych jej okolicznościach utraciła swoją kartę płatniczą. Po sprawdzeniu stanu konta, kobieta odkryła, że ktoś wielokrotnie używał jej karty. Karę grzywny zapłaci dwóch Mołdawian, którzy płacili za zakupy kartą bankomatową zgubioną przez mieszkankę Sokołowa Podlaskiego. Mężczyźni muszą też zwrócić pokrzywdzonej skradzione z jej konta bankowego pieniądze – poinformowała w poniedziałek policja.

- W wyniku podjętych czynności operacyjnych i analizy zapisu monitoringu sklepów, gdzie sprawcy płacili kartą, mundurowi ustalili tożsamość i zatrzymali dwóch mężczyzn narodowości mołdawskiej w wieku 24 i 45 lat – poinformowała mł. asp. Dominika Ślepowrońska z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim. 24-latek usłyszał jedenaście zarzutów kradzieży z włamaniem, a jego 45-letni kolega - siedem.

Jak ustalono, 24-letni Mołdawianin na jednej z ulic w Sokołowie Podlaskim znalazł kartę bankomatową, a następnie sam lub wspólnie z kolegą płacił nią zbliżeniowo za paliwo i artykuły spożywcze w sklepach na terenie miasta.

Oddała oszustom 30 tyś. zł, które syn odkładał na mieszkanie

Kartę odebrała 24-latkowi sprzedawczyni jednego ze sklepów, gdy próbował nią zapłacić za zakupy; wcześniej właścicielka karty zablokowała ją w banku. Z kolei 45-latek miał przy sobie dwa paragony potwierdzające nielegalne płatności, które zabezpieczono jako dowody przestępstwa.

Obaj mężczyźni przyznali się do popełnionych czynów i dobrowolnie poddali się karze grzywny. Ponadto muszą zwrócić pokrzywdzonej skradzione z jej konta bankowego pieniądze. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE