Horror w Piasecznie. Dwa przerażające zgłoszenia. Funkcjonariusze byli w szoku

2022-05-18 17:30
Mężczyźni próbowali popełnić samobójstwo! Policjanci z Piaseczna uratowali desperatów!
Autor: Shutterstock Mężczyźni próbowali popełnić samobójstwo! Policjanci z Piaseczna uratowali desperatów!

Piaseczyńscy policjanci uratowali dwóch mężczyzn, którzy 15 maja chcieli popełnić samobójstwo. Najpierw 30-latek powiadomił służby poprzez numer alarmowy, że odbierze sobie życie. Tego samego dnia, w godzinach wieczornych, funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie o innym mężczyźnie przebywających na torowisku w Piasecznie.

Liczyła się każda minuta

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do piaseczyńskiej komendy w godzinach porannych 15 maja. 30-letni mężczyzna przyjechał na teren ogródków działkowych przy miejscowości Krępa i zadzwonił na numer alarmowy 112. Podczas rozmowy z operatorem mężczyzna poinformował, że chce targnąć się na swoje życie. - Na miejscu zadysponowano policję oraz pogotowie ratunkowe - przekazała asp. Magdalena Gąsowska z piaseczyńskiej policji.

CZYTAJ RÓWNIEŻ17-latka próbowała popełnić samobójstwo na Moście Świętokrzyskim. To wideo przeraża!

Funkcjonariusze w porę namierzyli desperata. Szybka reakcja zapobiegła straszliwej tragedii. To jednak nie był koniec. Funkcjonariusze podobne zgłoszenie otrzymali tego samego dnia w godzinach wieczornych.

- Drugie zgłoszenie otrzymaliśmy wieczorem. Dotyczyło ono mężczyzny, który przebywał na torowisko w Piasecznie - dodała asp. Gąsowska.

Ze względu na to, że w tym wypadku również doszło do zagrożenia życia, na miejsce przyjechał patrol policji i zespół ratownictwa medycznego. Po raz drugi policjanci wykazali się heroizmem i zapobiegli tragedii.

ZOBACZ RÓWNIEŻOdwiedziliśmy Złote Tarasy po serii samobójstw. Te zmiany nas zaskoczyły

Pomóż zapobiegać samobójstwom

Każdy może przyczynić się do zapobiegania samobójstwom. Pamiętaj, jeśli potrzebujesz pomocy, zgłoś się do osób oraz instytucji pomocowych takich jak: psycholog, psychiatra, telefon zaufania 116 123, Ośrodek Interwencji Kryzysowej, czy Poradnia Zdrowia Psychicznego. Więcej informacji i spis organizacji pomocowych znajdziesz TUTAJ.

Po serii tragicznych samobójstw w Złotych Tarasach pojawiły się nowe zabezpieczenia
Sonda
Czy znałeś osoby, które popełniły samobójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE