Plebiscyt na Warszawskie Drzewo Roku ruszył. Nagrodami jest pamiątkowa tabliczka i możliwość awansu!

i

Autor: PEXELS.COM Plebiscyt na Warszawskie Drzewo Roku ruszył. Nagrodami jest pamiątkowa tabliczka i możliwość awansu!

RYWALIZACJA JUŻ TRWA

Możesz nagrodzić drzewo. Ruszył nietypowy plebiscyt, ludzie już w blokach startowych

2023-08-17 15:29

Wiedzieliście, że w stolicy rośnie około 9 milionów drzew? I już niedługo jedno z nich może zdobyć nagrodę Warszawskiego Drzewa Roku 2023! Taki tytuł przypadnie roślinie z najciekawszą historią i cechami gatunkowymi. Od poniedziałku, 14 sierpnia można zgłaszać drzewa na specjalnie stworzonej do tego stronie. Więcej o Warszawskim Drzewie Roku i plebiscycie dowiecie się z tekstu poniżej!

Warszawa. Plebiscyt na Warszawskie Drzewo Roku 2023 ruszył. Na zwycięzcę czekają niesamowite nagrody

Plebiscyt na Warszawskie Drzewo Roku jest częścią większego projektu o nazwie „W koronach miasta”, który realizowany jest przez warszawski Zarząd Zieleni od 2019 roku. Plebiscyt skupia się na drzewach. Poprzez działania edukacyjne dendrolodzy dzielą się swoją wiedzą na temat tych wyjątkowych roślin. Przybliżają mieszkańcom stolicy problematykę związaną z drzewami, w tym dotyczącą ich wpływu na przestrzeń miejską, powietrze, temperaturę, a przede wszystkim na jakość życia mieszkańców miasta – ludzi i zwierząt.

Zgłaszanie drzew do konkursu już się rozpoczęło. W poniedziałek, 14 sierpnia uruchomiono specjalny kwestionariusz na stronie internetowej: Drzewo Roku 2023. Tam, wskazując podstawowe informacje dotyczące drzewa i dokładnie uzasadniając swój wybór można zgłosić się je do plebiscytu.

Ze wszystkich zgłoszeń komisja złożona z ogrodników i dendrologów Zarządu Zieleni, wybierze po jednym drzewie z każdej dzielnicy. Wyniki zostaną ogłoszone podczas pikniku 7 października w Pawilonie Edukacyjnym Kamień. Finałowa osiemnastka będzie reprezentować swoje dzielnice w drugim etapie – głosowaniu głównym!

Drzewo, które otrzyma tytuł Warszawskiego Drzewa Roku 2023, pamiątkową tabliczkę oraz zostanie zgłoszone do ogólnopolskiego konkursu Drzewo Roku!

Sonda
Czy w Polsce wycina się zbyt dużo drzew?