Nadchodzi potężne załamanie pogody. Wielkie ulewy zaleją Warszawę?!

i

Autor: Pixabay Nadchodzi potężne załamanie pogody. Wielkie ulewy zaleją Warszawę?!

Pogodowy kataklizm

Nadchodzi potężne załamanie pogody. Wielkie ulewy zaleją Warszawę?!

2022-07-29 11:23

Meteorolodzy nie pozostawiają wątpliwości. Mieszkańcy Warszawy nie mają co liczyć na słoneczny weekend 30-31 lipca. Do stolicy nadciąga totalne załamanie pogody. Temperatury drastycznie spadną, a ulewny deszcz, przed którym przestrzegają synoptycy IMGW, skutecznie pokrzyżuje plany wszystkim, którzy planowali ostatni weekend miesiąca spędzić na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody.

Załamanie pogody w Warszawie

Koniec lipca nie zapowiada się optymistycznie. Meteorolodzy nie pozostawiają złudzeń. Pogoda w Warszawie diametralnie się zmieni. Temperatury powietrza drastycznie spadną. W sobotę (30 lipca) termometry w stolicy wskażą maksymalnie 25 stopni Celsjusza w cieniu. Z kolei w niedzielę będzie jeszcze zimniej – zaledwie 17 stopni Celsjusza w najcieplejszym momencie dnia!

Nie przegap: Zwłoki 39-latka leżały w krzakach przy centrum handlowym Promenada w Warszawie. To 32-latek zatłukł go cegłą! Wstrząsające ustalenia

Zdecydowanie niższym niż w ostatnich dniach temperaturom towarzyszyć będzie zachmurzenie. Marne są szanse, by słońce przebiło się przez gęste chmury.

Pomarańczowy alert IMGW

To nie koniec złych informacji pogodowych na weekend. Meteorolodzy ostrzegają przed ulewami. Na sobotę i niedzielę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed intensywnymi opadami deszczu.

Pomarańczowy alert w Warszawie będzie obowiązywał od godz. 7:30 w sobotę, 30 lipca, do godz.7:30 w poniedziałek, 1 sierpnia).

Lato jeszcze powróci!

Po gwałtownym załamaniu pogody do stolicy powróci jeszcze słoneczne lato. Po niedzieli temperatury powietrza znów będą rosły. Prognozy pogody pokazują, że od środy (3 sierpnia) termometry znów będą wskazywały ponad 30 stopni Celsjusza!

W poniższej galerii zdjęć umieściliśmy kilka kadrów z poprzedniej ulewy w Warszawie. Wisłostrada zamieniła się w bajoro!

Wielka ulewa przeszła nad Warszawą. Ulice zamieniły się w rzeki
Sonda
Boisz się skutków deszczu i burz?