Basen na Szczęśliwicach będzie czynny przez cały tydzień

i

Autor: pl.m.wikipedia.org/Grzegorz Gołębiowski 2013 Basen na Szczęśliwicach będzie czynny przez cały tydzień

Nareszcie: Basen na Szczęśliwicach otwarty przez cały tydzień! [AUDIO]

2019-06-11 22:00

Fala upałów spowodowała, że w Warszawie został otwarty kolejny basen. Chodzi o odkryty basen na Szczęśliwicach, który dotychczas był czynny tylko w weekendy, ale już od czwartku będzie działał przez cały tydzień! 

Urząd Dzielnicy Ochota okazał się urzędem wyjątkowo czułym na wahnięcia pogodowe: z powodu fali upałów zdecydowano, że odkryty basen na Szczęśliwicach będzie czynny przez cały tydzień. Dotychczas można było z niego korzystać tylko w weekendy. Jednak to się zmieni: od czwartku będzie można pływać na basenie codziennie między 9:00 a 19:00.

Przeczytaj także: Jeziorko Czerniakowskie: Nie będzie ognisk i śmiecenia. Strażnik jeziorka rozpoczyna służbę [AUDIO]

Ta decyzja nie wydaje się trudna: - Afrykańskie fronty powietrzne, które do nas tutaj powodują, że mieszkańcy szukają ochłody, więc nie tylko bramki, które rozstawia MPWiK - one pojawiły się w dwóch miejscach w tej chwili: na placu Narutowicza i przy zieleniaku - ale również taka odkryta pływalnia, jedyna którą mamy, ale przynajmniej, żeby była dostępna codziennie - mówi rzeczniczka Ochoty Monika Beuth-Lutyk.

Posłuchaj:

Przeczytaj także: Nawet 33 stopnie w Warszawie! Jak bezpiecznie przetrwać upały? [PORADNIK]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE