Nastolatek ukradł seniorce ponad 25 tys. złotych! Pieniądze wydał na markowe ciuchy

i

Autor: pixabay/policja Nastolatek ukradł seniorce ponad 25 tys. złotych! Pieniądze wydał na markowe ciuchy

Nastolatek ukradł seniorce ponad 25 tys. złotych! Pieniądze wydał na markowe ciuchy

2022-03-10 5:23

Nastolatek oszukał starszą kobietę metodą "na policjanta". 17-latek najpierw wprowadził seniorkę w błąd, a następnie wypłacił z jej konta ponad 25 tysięcy złotych! Zdobyte podstępem od ufne kobiety pieniądze wydał na markowe ubrania. Jak się okazało, nastolatek może mieć związek z większą liczba podobnych przestępstw.

- Do starszej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta, polecił zwiększenie limitu wypłat na koncie i przekazanie karty płatniczej osobie, która się po nią zgłosi. W ten sposób pokrzywdzona straciła 25 400 złotych - przekazała nadkom. Joanna Węgrzyniak z południowopraskiej policji.

Funkcjonariusze natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia o oszustwie metodą "na policjanta" rozpoczęli poszukiwania złodzieja pieniędzy. Okazał się nim 17-latek. Młody mężczyzna został zatrzymany.

- Miał przy sobie kilkaset złotych, twierdził, że pieniądze uzyskane z oszustwa przede wszystkim przeznaczył na zakup markowych ubrań - poinformowała nadkom. Węgrzyniak.

Nastolatek ukradł seniorce ponad 25 tys. złotych! Pieniądze wydał na markowe ciuchy

i

Autor: KRP VII – PRAGA POŁUDNIE, REMBERTÓW, WAWER, WESOŁA Nastolatek ukradł seniorce ponad 25 tys. złotych! Pieniądze wydał na markowe ciuchy

Nastolatek trafił do policyjnej celi, a śledczy skompletowali zebrane materiały i przekazali je do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga-Południe. Tam 17-latek usłyszał zarzut. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Na jaw wyszły też nowe fakty o przestępczej działalności nastolatka. - Z zebranych przez kryminalnych i dochodzeniowców informacji i materiałów wynika, że 17-latek może mieć związek z większą liczba podobnych przestępstw. Sprawa jest rozwojowa - przekazała policjantka.

Opuszczone osiedle grozy zamienią w azyl dla uchodźców? Tak wygląda os. Dudziarska w Warszawie
Sonda
Znasz kogoś, kto stracił pieniądze na rzecz oszustów?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE