Nastolatkowie pobili dwie Ukrainki w Parku Olszyna na warszawskim Bielanach. Zatrzymano kolejne trzy osoby

i

Autor: Tadeusz Mróz; Shutterstock Nastolatkowie pobili dwie Ukrainki w Parku Olszyna na warszawskim Bielanach. Zatrzymano kolejne trzy osoby

Trwa obława

Brutalne pobicie dwóch Ukrainek w Warszawie. Katowało je 6 dziewuch?

2022-08-04 16:56

Wieczorem 21 lipca policja otrzymała zgłoszenie dotyczące dotkliwego pobicia dwóch Ukrainek spędzających wolny czas w parku Olszyna na warszawskich Bielanach. Nastolatkowie zaatakowali dziewczyny siedzące na ławce. Obrażenia jednej poszkodowanej były na tyle duże, że musiała trafić do szpitala.

Pobito dziewczyny z Ukrainy. Przed sądem stanie sześć osób

Tragiczne zdarzenie miało miejsce 21 lipca, chwilę przed godziną 19 w parku Olszyna na warszawskich Bielanach. Według ustaleń policjantów, którzy pojawili się na miejscu, dowiadujemy się, że do dwóch Ukrainek, które odpoczywały na ławce w parku podeszła grupa młodych ludzi. Doszło do wymiany zdań i dotkliwego pobicia.

Grupa nieletnich zaatakowała i dotkliwie pobiła siedzące na ławce Ukrainki. Jedna z zaatakowanych kobiet trafiła do szpitala. Sprawcy po bójce uciekli z miejsca zdarzenia – przekazał dziennikarz „Super Expressu”, który pojawił się w parku 21 lipca.

CZYTAJ: Warszawa. Grupa nieletnich pobiła dwie Ukrainki w Parku Olszyna na Bielanach. Sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia

Tego dnia dowiedzieliśmy się również, że w związku z atakiem zatrzymano trzy osoby. Jak przekazywał w rozmowie z „Super Expressem” Rafał Rutkowski z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. – Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań. Jedna z zaatakowanych kobiet została przetransportowana do szpitala – powiedział policjant.

Okazało się, że napastników było więcej!

Zatrzymano kolejne osoby, które mają związek z pobiciem dwóch młodych dziewczyn z Ukrainy

Jak się dowiedzieliśmy, policjanci ustalili tożsamość wszystkich osób, które brały udział w tej akcji. Najprawdopodobniej chodzi o sześć dziewczyn! – Zatrzymane osoby są podejrzewane o popełnienie czynów karalnych: pobicia z powodu przynależności narodowej, znieważania publicznego z powodu przynależności narodowej oraz zmuszania do określonego zachowania dwóch obywatelek narodowości ukraińskiej – przekazała w rozmowie z TVN Kamila Szulc z policji.

Najprawdopodobniej dojdzie do tego, że wszystkie osoby, które brały udział w pobiciu, trafią przed sąd rodzinny.

Groza w Nowym Dworze Mazowieckim. Córka strażnika pobiła koleżankę.
Sonda
Czy kary za pobicie powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE