Nastolatkowie pobili dwie Ukrainki w Parku Olszyna na warszawskim Bielanach. Zatrzymano kolejne trzy osoby

i

Autor: Tadeusz Mróz; Shutterstock Nastolatkowie pobili dwie Ukrainki w Parku Olszyna na warszawskim Bielanach. Zatrzymano kolejne trzy osoby

Trwa obława

Brutalne pobicie dwóch Ukrainek w Warszawie. Katowało je 6 dziewuch?

2022-08-04 16:56

Wieczorem 21 lipca policja otrzymała zgłoszenie dotyczące dotkliwego pobicia dwóch Ukrainek spędzających wolny czas w parku Olszyna na warszawskich Bielanach. Nastolatkowie zaatakowali dziewczyny siedzące na ławce. Obrażenia jednej poszkodowanej były na tyle duże, że musiała trafić do szpitala.

Pobito dziewczyny z Ukrainy. Przed sądem stanie sześć osób

Tragiczne zdarzenie miało miejsce 21 lipca, chwilę przed godziną 19 w parku Olszyna na warszawskich Bielanach. Według ustaleń policjantów, którzy pojawili się na miejscu, dowiadujemy się, że do dwóch Ukrainek, które odpoczywały na ławce w parku podeszła grupa młodych ludzi. Doszło do wymiany zdań i dotkliwego pobicia.

Grupa nieletnich zaatakowała i dotkliwie pobiła siedzące na ławce Ukrainki. Jedna z zaatakowanych kobiet trafiła do szpitala. Sprawcy po bójce uciekli z miejsca zdarzenia – przekazał dziennikarz „Super Expressu”, który pojawił się w parku 21 lipca.

CZYTAJ: Warszawa. Grupa nieletnich pobiła dwie Ukrainki w Parku Olszyna na Bielanach. Sprawcy uciekli z miejsca zdarzenia

Tego dnia dowiedzieliśmy się również, że w związku z atakiem zatrzymano trzy osoby. Jak przekazywał w rozmowie z „Super Expressem” Rafał Rutkowski z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji. – Nie wykluczamy kolejnych zatrzymań. Jedna z zaatakowanych kobiet została przetransportowana do szpitala – powiedział policjant.

Okazało się, że napastników było więcej!

Zatrzymano kolejne osoby, które mają związek z pobiciem dwóch młodych dziewczyn z Ukrainy

Jak się dowiedzieliśmy, policjanci ustalili tożsamość wszystkich osób, które brały udział w tej akcji. Najprawdopodobniej chodzi o sześć dziewczyn! – Zatrzymane osoby są podejrzewane o popełnienie czynów karalnych: pobicia z powodu przynależności narodowej, znieważania publicznego z powodu przynależności narodowej oraz zmuszania do określonego zachowania dwóch obywatelek narodowości ukraińskiej – przekazała w rozmowie z TVN Kamila Szulc z policji.

Najprawdopodobniej dojdzie do tego, że wszystkie osoby, które brały udział w pobiciu, trafią przed sąd rodzinny.

Groza w Nowym Dworze Mazowieckim. Córka strażnika pobiła koleżankę.
Sonda
Czy kary za pobicie powinny być wyższe?