Nie jadła i nie brała leków od trzech dni, w domu panował ziąb. Życie 69-latki wisiało na włosku

i

Autor: Pixabay Nie jadła i nie brała leków od trzech dni, w domu panował ziąb. Życie 69-latki wisiało na włosku

Potrzebowała pomocy

Nie jadła i nie brała leków od trzech dni, w domu panował ziąb. Życie 69-latki wisiało na włosku

2023-12-10 14:30

W skrajnie trudnej sytuacji znalazła się 69-letnia mieszkanka gminy Zwoleń. Kobieta nie jadła i nie przyjmowała leków od 3 dni. Nie była też w stanie napalić w piecu. Jej życie było zagrożone. Na szczęście okoliczni mieszkańcy nie pozostali obojętni na jej krzywdę. Zaalarmowali policjantów, którzy ruszyli na pomoc.

Zwoleń. 69-latka nie jadła i nie brała leków od trzech dni

Mieszkańcy zaalarmowali policjantów o trudnej sytuacji, w jakiej znalazła się mieszkanka gminy Zwoleń. Dzielnicowy sierż. szt. Michał Pączek wraz z funkcjonariuszem st. sierż. Sebastianem Sierpińskim pojechali pod wskazany adres. Tam zastali 69-latkę leżącą w łóżku. Jej stan nie był dobry. Co więcej, w domu kobiety panował ziąb. Temperatura była bliska 0 stopni Celsjusza.

- Kobieta powiedziała funkcjonariuszom, że nie jadła i nie przyjmowała leków od 3 dni, a wcześniej przewróciła się na śliskim podwórku i boli ją lewe ramię i nie jest w stanie napalić w piecu - poinformowała mł. asp. Katarzyna Słyk z policji w Zwoleniu.

Pomoc przyszła na czas

Funkcjonariusze wezwali pogotowie ratunkowe i udzielili kobiecie pierwszej pomocy. Gdy przyjechali ratownicy medyczni, przewieźli kobietę do szpitala.

"Po raz kolejny apelujemy jeżeli ktokolwiek ma wiedzę o miejscach, gdzie przebywają osoby samotne w podeszłym wieku lub w trudnej sytuacji życiowej możecie powiadomić policję lub wykorzystać Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jeśli potrzebna jest natychmiastowa interwencja Policji lub innych służb, należy zadzwonić na numer 112" - apeluje zwoleńska policja.

Te ptaki występują w Polsce. Czy umiesz rozpoznać je po zdjęciach? [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Ptak przedstawiony na zdjęciu to oczywiście:
Te ptaki występują w Polsce. Czy umiesz rozpoznać je po zdjęciach? [QUIZ]