Nie zaczną burzyć trasy Łazienkowskiej w niedzielę! Jest nowy termin

2022-01-28 12:57
 W niedzielę zamykają wiadukt. Ostatnie przygotowania do armagedonu na trasie Łazienkowskiej
Autor: MARCIN WZIONTEK/SUPER EXPRESS W sobotę zamykają wiadukt. Ostatnie przygotowania do armagedonu na trasie Łazienkowskiej

Drogowcy z uwagi na niepewną sytuację pogodową chcą wcześniej zacząć burzenie wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola. Początkowo miało to nastąpić w niedzielę. Według nowych ustaleń robotnicy zamkną trasę w kierunku centrum już w sobotę! Auta i autobusy pojadą w obu kierunkach wiaduktem południowym.

Pierwsze prace przygotowawcze do zamknięcia północnego wiaduktu rozpoczną się już w piątek, 28 stycznia, po południowym szczycie natężenia ruchu. Robotnicy naprzemiennie będą zajmowali kolejne pasy ruchu. Utrudnienia będą dawały się we znaki kierowcom również na rondzie Jazdy Polskiej. Wszystko dlatego, że urzędnicy postanowili przyspieszyć rozpoczęcie wielkiej inwestycji. - Panujące warunki atmosferyczne i prognozy na najbliższe dni wymusiły zmiany w podawanym wcześniej harmonogramie. Wykonawca wyłączy z ruchu północny wiadukt już w sobotę – przekazała rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk.

Ruch w obu kierunkach będzie odbywał się wiaduktem południowym. Kierowcy od strony Pragi-Południe zjadą na niego za węzłem z Wisłostradą, a na właściwą jezdnię wrócą na wysokości pl. Na Rozdrożu.

Remont Trasy Łazienkowskiej - mijanka
Autor: Super Express Remont Trasy Łazienkowskiej - mijanka

Na południowym wiadukcie będą cztery pasy ruchu – po dwa w każdym kierunku. Dla osobówek – dwa skrajne pasy o szerokości 2,2 m natomiast dwa wewnętrzne o szerokości 3 m, zarezerwowane będą wyłącznie dla autobusów i dopuszczonych pojazdów.

W czasie przebudowy komunikacja miejska będzie jeździła bez zmian. Skorygowana zostanie jedynie trasa linii 143 – od soboty autobusy tej linii dojadą do Pomnika Lotnika. Prace mają potrwać do marca 2024 roku.

Sonda
Trasa Łazienkowska przed wielkim remontem. Czy obawiasz się utrudnień w związku z burzeniem i odbudową wiaduktów na trasie?
Uwaga kierowcy! Rusza remont trasy Łazienkowskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE