Szok

Nie żyje kobieta przytrzaśnięta drzwiami. Tragiczny wypadek w miejskim autobusie

2023-08-21 18:24

Śmiercią 87-letniej kobiety zakończył się wypadek, do którego doszło 7 sierpnia na ul. Conrada w pojeździe Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie. Przy wysiadaniu seniorka została przytrzaśnięta przez drzwi, po czym upadła na ulicę. Jak informuje PAP, emerytka z obrażeniami twarzy i ręki trafiła do szpitala, gdzie zmarła. Okoliczności jej śmierci wyjaśnia prokuratura.

Tragedia w Warszawie. Nie żyje kobieta przytrzaśnięta drzwiami autobusu

Tragiczne konsekwencje miał wypadek z początku sierpnia, gdy 87-letnia kobieta została przytrzaśnięta drzwiami miejskiego autobusuCiężko ranna seniorka trafiła do szpitala, gdzie zmarła trzy dni później, o czym w poniedziałek, 21 sierpnia prokuratura poinformowała PAP. Po przytrzaśnięciu przez drzwi emerytka przewróciła się i wpadła na jezdnię między autobusem a krawężnikiem przystanku. Doznała obrażeń twarzy i ręki. Do zdarzenia doszło na ul. Conrada 5. 

Do podobnego przypadku doszło w ubiegłym roku, gdy drzwi tramwaju przytrzasnęły czteroletniego chłopca, a pojazd przeciągnął go po torowisku. Chłopiec nie przeżył. 

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci seniorki. Kierowca autobusu był trzeźwy

Okoliczności śmierci 87-latki wyjaśnia Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz. Śledztwo prowadzone jest w sprawie naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym przez kierującego autobusem MZA. Z informacji PAP wynika, że kierowca ma kilkuletni staż pracy w MZAW momencie wypadku był trzeźwy.

Postępowanie prowadzone jest w sprawie, co oznacza, że nikomu nie przedstawiono zarzutów. W ramach prowadzonego śledztwa wykonano sekcję zwłok zmarłej, a także zlecono przeprowadzenie dalszych czynności procesowych, takich jak zabezpieczenie monitoringu, dokumentacji medycznej, przesłuchanie świadków zdarzenia - przekazał PAP prok. Szymon Banna, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

10-latek zginął na plaży w Ostródzie
Sonda
Czy kiedykolwiek udzielałeś/aś komuś pomocy rannej w wypadku osobie?
Listen on Spreaker.