Nie żyje prof. Jerzy Wilkin. „Niezwykle szlachetny człowiek o wielkim sercu i empatii”

i

Autor: Michał Woźniak/EAST NEWS

Smutne wieści

Nie żyje prof. Jerzy Wilkin. "Niezwykle szlachetny człowiek o wielkim sercu i empatii"

2023-01-11 21:20

Dotarły do nas bardzo smutne informacje. We wtorek, 10 stycznia, zmarł prof. Jerzy Wilkin, wybitny polski ekonomista, członek Polskiej Akademii Nauk. Miał 75 lat. O jego śmierci poinformował Wydział Nauk Ekonomicznym Uniwersytetu Warszawskiego, którego prof. Wilkin był dziekanem w latach 1996-1999.

Nie żyje prof. Jerzy Wilkin

We wtorek, 10 stycznia, zmarł prof. Jerzy Wilkin. Wybitny polski ekonomista miał 75 lat. O jego śmierci poinformował m.in. Wydział Nauk Ekonomicznym Uniwersytetu Warszawskiego. "Żegnamy naszego serdecznego Kolegę i Przyjaciela, który pozostanie na zawsze w naszej wdzięcznej pamięci" - czytamy na stronie WNE UW.

Pięknymi słowami zmarłego profesora pożegnało Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. "Niezwykle szlachetny człowiek o wielkim sercu i empatii. Żegnamy naszego serdecznego Przyjaciela. Jurku – za wszystko Tobie dziękujemy. Pozostaniesz na zawsze w naszej wdzięcznej pamięci"– czytamy w mediach społecznościowych.

Kim był prof. Jerzy Wilkin?

Zmarły we wtorek prof. Jerzy Wilkin był wybitnym ekonomistą przez wiele lat związanym z Uniwersytetem Warszawskim. Był dziekanem Wydziału Nauk Ekonomicznych UW (1996-1999), dyrektorem Ośrodka Studiów Amerykańskich UW (1990-1992), a także kierownikiem Katedry Ekonomii Politycznej WNE UW (1996-2014). Prof. Jerzy Wilkin był również profesorem w Instytucie Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk oraz kierownikiem Zakładu Integracji Europejskiej w tym Instytucie.

Prof. Jerzy Wilkin był wielokrotnie odznaczany. Otrzymał m.in. w 2011 roku Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, a w 2003 roku Złoty Krzyż Zasługi.

Nasi Partnerzy polecają