Nietypowe ogłoszenie o pracę w Warszawie. Szukają… kościelnego! Zarobki szokują

i

Autor: Monkpress/East News

Szok w Warszawie

Nietypowe ogłoszenie o pracę w Warszawie. Szukają… kościelnego! Zarobki szokują

2022-07-06 19:58

Na jednym z portali z ogłoszeniami o pracę pojawiła się nietypowa oferta. Pracodawca szuka… kościelnego. Ogłoszeniodawcą jest Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie. Stanowisko jest bardzo atrakcyjne: zatrudniony otrzyma umowę o prace i całkiem wysokie wynagrodzenie. Pracodawca stawia jednak dosyć wysokie wymagania.

Nietypowe ogłoszenie. Parafia szuka kościelnego

Takie ogłoszenia nie często się trafiają, a już na pewno nie z takimi zarobkami. Kościelny, który poszukiwany jest do pracy od zaraz może liczyć na zarobki od 6500 do nawet 7800 zł brutto miesięcznie. W przypadku umowy o prace oznacza to pensję na rękę między 4672 do nawet 5589 zł miesięcznie! To nie wszystko, bo etatowy sługa kościelny będzie miał do tego zapewniony darmowy obiad.

Zadzwoniliśmy pod numer podany w ogłoszeniu. Chcieliśmy sprawdzić, czy to aby na pewno nie żart. - Rekrutacja jest aktualna, potrwa do 10 lipca. CV można składać za pomocą formularza w portalu lub bezpośrednio na adres mailowy parafii – usłyszeliśmy w odpowiedzi. Poinformowano nas przy tym, że rekrutacja prowadzona jest przez wewnętrznych rekruterów.

Przeczytaj również: Skandal na mszy świętej w Warszawie. Wyrwała księdzu mikrofon i obrażała papieża. Wszystko się nagrało

Nieliche wynagrodzenie idzie jednak w parze z dość wyśrubowanymi wymaganiami. Kandydat na kościelnego musi być osoba niekaraną, asertywną, dyspozycyjną i posiadającą wysoką kulturą osobistą. Musi do tego mieć podstawową wiedzę na temat liturgii oraz umiejętność nawiązywania kontaktów interpersonalnych.

Policja na mszy w Poznaniu! Ksiądz wyprowadzony w kajdankach!

Parafia szuka kościelnego. Ogłoszenie wywołało burzę

Zamieszczona oferta pracy wywołała gorącą dyskusję w sieci. Post z ogłoszeniem zamieściła na swoim Twitterze 4 lipca użytkowniczka @naprawdęjoanna. - Jest w czym wybierać. - skomentowała grafikę zestawiającą ofertę pracy na stanowisku kościelnego ze specjalistą ds. strategii energetycznej państwa. Wynagrodzenie oferowane za etat w Ministerstwie Klimatu i Środowiska wynosi 5280 zł brutto. Na rękę wychodzi jedyne 3839 zł. - Praca lepsza niż w ministerstwie - zauważa kąśliwie jeden z internautów.

Sonda
Czy chciałbyś pracować jako kościelny?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE