Nowa strefa płatnego parkowania. Na tych ulicach staną parkometry [ZDJĘCIA]

2021-04-14 21:38
Parkometr
Autor: fot. Zarząd Dróg Miejskich Parkometr

Jeśli radni przegłosują jutro uchwałę, to od 6 września kierowcy będą musieli zapłacić za parkowanie na kolejnych ulicach. W sumie przybędzie kilkanaście tysięcy płatnych miejsc parkingowych. Znamy już dokładną listę ulic, na których staną parkometry. Sprawdź najważniejsze ulice objęte nową strefą. Umieściliśmy je w naszej galerii.

Wzorem innych europejskich miast chcemy zmieniać nawyki transportowe mieszkańców poprzez rozszerzenie strefy płatnego parkowania. Porządek w tym zakresie robimy już od kilku lat, jednak kulminacja prac nastąpiła w ciągu ostatniego roku - dzięki dobrej współpracy z radnymi m.st. Warszawy - powiedział Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy. To właśnie radni zadecydują w czwartek o kolejnym rozszerzeniu płatnej strefy parkowania. Już i tak jest ona największa w Polsce. W ubiegłym roku została powiększona o 7,8 tys. miejsc postojowych na Woli i Pradze-Północ. Od 6 września do strefy mogą dołączyć kolejne dzielnice: Żoliborz i Ochota. - W sumie to ponad 14,2 tysiąca miejsc postojowych. Jeżeli radni przegłosują zapowiadaną uchwałę, strefa będzie liczyć już około 52 tys. miejsc - stwierdziła Karolina Gałecka, rzecznik warszawskiego ratusza. Gdzie zatem staną kolejne parkometry? Najważniejsze ulice, które mogą być objęte płatnym parkowaniem znajdują się w galerii poniżej. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE