Nożem zadźgał macochę, jej syna tłukł młotkiem. Właśnie wyszedł na wolność

i

Autor: shutterstock

Horror

Nożem zadźgał macochę, jej syna tłukł młotkiem. Właśnie wyszedł na wolność

2023-07-10 15:34

Szokujące doniesienia. Sąd Rejonowy w Garwolinie zdecydował o zwolnieniu z Krajowego Ośrodka Psychiatrii Sądowej dla Nieletnich w Garwolinie 18-latka, który w 2020 r. w Chełmie (woj. lubelskie) zadźgał nożem swoją macochę i próbował zabić jej dzieci. Informację potwierdził prezes Sądu Rejonowego Grzegorz Zajączkowski.

Zamordował macochę, wyszedł na wolność

W odpowiedzi na pytania Polskiej Agencji Prasowej Sądu Rejonowego Grzegorz Zajączkowski przekazał, że w czerwcu sąd rodzinny postanowił umorzyć postępowanie wykonawcze i zwolnić nieletniego Łukasza W. z Krajowego Ośrodka Psychiatrii Sądowej dla Nieletnich w Garwolinie.

"Zgodnie z ustawą o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich, wykonywanie środków wychowawczych ustaje z mocy prawa z chwilą ukończenia przez nieletniego 18 lat. Wobec zaistnienia powyższej przesłanki decyzja sądu była obligatoryjna i realizowała przepis ustawowy" - wyjaśnił sędzia Zajączkowski i dodał, że 16 czerwca o zwolnieniu nieletniego została poinformowana piaseczyńska policja oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Piasecznie.

Jako pierwszy informację o zwolnieniu Łukasza W. z Krajowego Ośrodka Psychiatrii Sądowej dla Nieletnich w Garwolinie podał portal RMF24.pl.

14-latek brutalnie zamordował macochę

Do makabry doszło 25 stycznia 2020 r. w Chełmie (woj. lubelskie). Miejscowa policja otrzymała wówczas zgłoszenie o awanturze w domu jednorodzinnym. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła 39-letnia kobieta, a jej syn został ranny. Policjanci zatrzymali mieszkającego z nimi 14-latka, pasierba ofiary. Chłopak po awanturze uciekł, ale szybko został odnaleziony przez mundurowych.

Nastolatek już wcześniej był objęty opieką specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego. Jego ojca nie było w domu podczas awantury.

Według ustaleń RMF, w domu rozegrał się istny horror. Młody chłopak zadał kobiecie wiele ciosów nożem, a jej syna uderzał młotkiem! 14-latek miał też rzucić się na siostrę chłopaka, ale udało się jej uniknąć ciosów. Jak podaje RMF, po zbrodni nastolatek ruszył do miasta z ociekającym krwią nożem i młotkiem w ręce. Chodził ulicami, wszedł do domu kultury, gdzie kończył się spektakl, ale został przegoniony przez ochronę.

Z ustaleń portalu wynika również, że młody chłopak był zafascynowany przemocą, podziwiał młodocianych zabójców z Polski i USA, kontaktował się z nastolatkami, którzy planowali zamach bombowy w jednym z techników na warszawskiej Pradze. Dzień przed morderstwem macochy opublikował w sieci wpis zapowiadający zbrodnię.

Po zatrzymaniu przez policję 14-latek został umieszczony w schronisku dla nieletnich. Następnie, jak podawały lokalne media, sąd rodzinny w Chełmie uznał, że chłopak jest winny popełnienia czynu karalnego, ale ze względu na stwierdzenie niepoczytalności, trafił do zamkniętego szpitala psychiatrycznego dla nieletnich.

Sonda
Jaka kara powinna być za morderstwo?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany