Pilny apel policji

Oluś nie może oddychać gdy śpi. Synek stołecznych policjantów pilnie potrzebuje pomocy

2022-08-11 20:38

Para policjantów zwróciła się z dramatycznym apelem o pomoc. Ich ukochany synek Aleksander cierpi na rzadką i potencjalnie śmiertelną chorobę nazywaną „klątwą Odyny”. Gdy tylko pójdzie spać, jego oddech zanika. Gdyby nie respirator, nie przeżyłby nocy. Jest sposób na normalne życie, jednak na to potrzeba dużo pieniędzy. Jego rodzice proszą: pomóżcie Olusiowi normalnie żyć!

Pilny apel rodziców Olusia

Na świecie jest wiele dzieci w potrzebie. Tym razem o pomoc proszą jednak ludzie, którzy na co dzień służą społeczeństwu. Mama Olka jest byłą funkcjonariuszką Centralnego Biura Śledczego Policji. Jej mąż pracuje w Wydziale Kontroli Komendy Stołecznej Policji. Ich 3-letni synek cierpi na chorobę genetyczną - Centralny Zespół Hipowentylacji (CCHS) nazywany potocznie „klątwą Odyny”. Kiedy zasypia, przestaje oddychać i dlatego za każdym razem musi być podłączany do respiratora. Podstępność tej choroby polega niestety też na tym, że zanik oddechu może wystąpić w każdej chwili, podczas zabawy czy oglądania bajek. Brak natychmiastowej interwencji w postaci podłączenia Aleksandra do respiratora, oznaczałoby dla niego niedotlenienie, a w konsekwencji zatrzymanie krążenia i śmierć.

Przeczytaj również: Córka strażaka walczy o zdrowie. Pomóżmy Nikoli wstać z wózka

Jego życie da się odmienić, jednak na to potrzeba kolosalnych pieniędzy. Aby mu pomóc potrzebna jest operacja wszczepienia nerwu przepony i w dalszej kolejności rehabilitacja, które niestety są bardzo kosztowne. Dlatego rodzice Aleksandra założyli zbiórkę na siepomaga.pl. - Jeśli możesz, to po prostu pomóż. Dziękujemy za każdą złotówkę! - napisali stołeczni policjanci.

Liczy się każda złotówka

Do chwili publikacji artykułu udało się zebrać 59 815 zł. Brakuje jeszcze 472 100 zł.

Zbiórkę wesprzeć można TUTAJ.

Sonda
Czy wspierasz internetowe zbiórki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE