Życzliwy i pogodny. W katastrofie samolotu zginął pracownik Politechniki Białostockiej

i

Autor: East News/ Facebook "Życzliwy i pogodny". W katastrofie samolotu zginął pracownik Politechniki Białostockiej

Z OGROMNYM ŻALEM

Ostatnie pożegnanie utalentowanego naukowca. Cezary zginął w katastrofie lotniczej w Chrcynnie

2023-07-19 9:55

Koszmarna tragedia, samolot roztrzaskał się o hangar w Chrcynnie. Politechnika Białostocka poinformowała o śmierci kolegi, nauczyciela, naukowca i ich współpracownika. Okazuje się, że podczas makabry zginął dr inż. Cezary B. – Nie sposób uwierzyć w tę tragedię. Pogrążamy się w żałobie wraz z jego rodziną, której przedkładamy najszczersze wyrazy współczucia – czytamy na stronie uczelni.

Chrcynno. W katastrofie samolotu zginął współpracownik Politechniki Białostockiej

W poniedziałkowy wieczór (17 lipca) doszło do rozrywającej serce tragedii. Samolot Cessna roztrzaskał się o hangar, w którym byli ludzie. Informacja o wypadku wpłynęła do służb o godz. 19:39.

Wszystkie ofiary są Polakami. Zwłoki trzech osób znajdowały się w niewielkiej odległości od hangaru. Sekcja zwłok pilota zostanie przeprowadzona dzisiaj (18 lipca - przyp. red.), natomiast pozostałych osób w czwartek i piątek – przekazała „Super Expressowi” prok. Elżbieta Edyta Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Na pokładzie cessny znajdował się pilot i dwóch pilotów kursantów. Był to lot szkoleniowy związany z lądowaniem. Nagle z nieznanych przyczyn samolot uderzył skrzydłem w ziemię, a następnie wbił się w hangar znajdujący się na płycie lotniska – wyjaśniła prok. Łukasiewicz.

Nie żyje dr inż. Cezary. „W obliczu śmierci każde słowo jest zbyt małe”

Na stronie Politechniki Bydgoskiej pojawił się post informujący o tragicznej śmierci wieloletniego współpracownika uczelni. – W obliczu śmierci każde słowo jest zbyt małe. Wspominamy dra inż. Cezarego jako wspaniałego, zaangażowanego nauczyciela, naukowca, współpracownika. Zawsze uśmiechnięty, serdeczny, życzliwy i pomocny. Będzie nam go bardzo brakowało – czytamy w materiale udostępnionym na stronie.

Dr inż. Cezary był absolwentem Instytutu Informatyki Politechniki Białostockiej. Na Wydziale Informatyki pracował od 1999 roku, najpierw na stanowisku asystenta a następnie, po uzyskaniu stopnia doktora w 2003 roku, na stanowisku adiunkta.

W latach 2008-2012 pełnił funkcję Prodziekana ds. Promocji i Współpracy Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej. W 2013 roku otrzymał Medal Brązowy za Długoletnią Służbę. Był bardzo zaangażowany w życie wydziału, sprawy organizacyjne i dydaktyczne. Był autorem licznych systemów wspomagających proces dydaktyki.

Chrcynno — katastrofa samolotu. Maszyna wbiła się w hangar
Sonda
Boisz się latać samolotem?