Otwarcie metra na warszawskim Bródnie już we wrześniu? Bartoń: Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem

i

Autor: METRO WARSZAWSKIE Otwarcie metra na warszawskim Bródnie już we wrześniu? Bartoń: Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem

METRO WARSZAWSKIE

Otwarcie metra na warszawskim Bródnie już we wrześniu? Bartoń: Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem

2022-08-02 17:45

Budowa trzech stacji metra linii M2 (Zacisze, Kondratowicza oraz Bródno) na warszawskim Targówku jest już na finiszu. – Liczymy na to, że we wrześniu gotowe już będą wszystkie pozwolenia. Jeszcze miesiąc i zakończymy prace budowlane. Na tory wjechały skrajniki sprawdzające przestrzeń, w której bezpiecznie będzie mógł poruszać się tabor metra. – przekazała Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego.

Metro na Bródnie już we wrześniu

Wykonawca złożył już do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dokumenty stacji Kondratowicza z wnioskiem o wydanie pozwolenia na użytkowanie – powiedziała Anna Bartoń, rzeczniczka Metra Warszawskiego.

Stacja Zacisze jest już po kontroli Straży Pożarnej i sanepidu. Czekamy na opinie pokontrolne i jak tylko je dostaniemy, występujemy do WINB – dodała. Zaznaczyła jednak, że na kontrolę czeka jeszcze stacja Bródno.

1 września zostanie otwarte również odbudowane przedszkole na Bródnie. Placówka edukacyjna przestała istnieć i została rozebrana jeszcze w 2018 roku (na czas budowy metra w tej okolicy). – Bardzo się cieszę, że 1 września, przedszkolaki zaczną nowy rok szkolny w takiej pięknej i komfortowej przestrzeni – przekazywała w czerwcu Renata Kaznowska, zastępca prezydenta Warszawy. – W niespełna rok za blisko 4 mln zł na Bródnie powstał parterowy, klimatyzowany budynek o powierzchni niemal 500 metrów kwadratowych, z salami dydaktycznymi dostosowanymi do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami. Przedszkole integracyjne będzie miało trzy oddziały dla 75 dzieci – dodaje wiceprezydent Renata Kaznowska.

CZYTAJ TEŻ: III linia metra w Warszawie. Znamy dokładne lokalizacje stacji metra na Gocław [MAPY]

W czerwcu otwarto dwie stacje metra linii M2

30 czerwca otwarte zostały dwie stacje metra linii M2 na Bemowie: Ulrychów, która jest położona w ciągu ul. Górczewskiej oraz stacja Bemowo, zlokalizowana w pobliżu skrzyżowania ul. Górczewskiej i ul. Powstańców Śląskich przy dzielnicowym ratuszu. Za stacją Bemowo znajdują się tory odstawcze dla pociągów metra. II linia metra połączy Bemowo z Bródnem i będzie liczyć aż 21 stacji.

NIE PRZEGAP: Metro na Bemowie już jeździ! Mieszkańcy nie ukrywają radości

Metro na Targówku i Bródnie już prawie gotowe. Kiedy otwarcie?
Sonda
Czy boisz się jeździć metrem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają