Rondo De Gaulle'a

i

Autor: archiwum se.pl Rondo De Gaulle'a

Palma z ronda de Gaulle’a jest pełnoletnia! Przemówiła do warszawiaków

2020-12-13 18:58

Znana jest chyba niemal wszystkim. Każdy się do niej przyzwyczaił. Rośnie pięknie i dorodnie nawet przy zimowej aurze… Słynna palma z ronda de Gaulle’a ma już 18 lat!

Instalacja „Pozdrowienia z Alej Jerozolimskich” Joanny Rajkowskiej, czyli sztuczna palma ustawiona na rondzie de Gaulle’a została ustawiona 12 grudnia 2002 roku. W sobotę stała się więc pełnoletnia. 

Trzaskowski rezygnuje z odśnieżania. Władze twierdzą, że to nie ma sensu

Praca artystki była zainspirowana jej wizytą w Izraelu. Miała przypomnieć o tym, skąd pochodzi nazwa jednej z głównych ulic w Warszawie. Aleje Jerozolimskie prowadziły kiedyś do osady Nowa Jerozolima, położonej za dzisiejszym placem Zawiszy. 

Dom Jarosława Kaczyńskiego otoczony jak TWIERDZA. Wielkie siły policji na Żoliborzu

Palma jest plastikową imitacją palmy daktylowej. Warta była 12 tys. dolarów a jej przygotowanie trwało półtora roku. 

Strajk Kobiet: Starcia z policją pod domem Jarosława Kaczyńskiego. RELACJA NA ŻYWO

Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które sprawuje opiekę nad instalacją przekazało list z ważnym przesłaniem „od palmy” - Odzywam się, ja, sztuczne drzewo, bo zaczynam się niepokoić. Nie martwię się o siebie, choć wiem, że czeka mnie przeprowadzka. Boję się o Was, przyjaciółki i przyjaciele - czytamy w liście.

Warszawa: Martwa ŚWINIA pod domem Kaczyńskiego. Co tam się wydarzyło?!

W tym manifeście chodzi o zmiany klimatyczne, do których doprowadzają ludzie. - Koniec z tym ryciem w ziemi, emitowaniem dwutlenku węgla do atmosfery, wycinaniem lasów, zjadaniem zwierząt. To nie są żarty. Naprawdę musicie się zmobilizować, natychmiast zmienić sposób, w jaki wytwarzacie żywność i czerpiecie z zasobów planety, musicie ułożyć sobie zupełnie na nowo relacje z innymi istotami - „przemawia” palma. 

Zlecił zamach na ministra Ziobrę. Król dopalaczy stanął przed sądem

Ktoś wyrzucił te śliczne kuleczki na śmietnik. Schronisko ma twardy orzech do zgryzienia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE