Dom Jarosława Kaczyńskiego otoczony jak TWIERDZA. Wielkie siły policji na Żoliborzu

2020-12-13 15:00

Strajk Kobiet w Warszawie 13.12.2020. Po raz kolejny kobiety wyszły na ulice w ramach protestu przeciwko rządom Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem uczestniczek "Spaceru po wolność", partia Jarosława Kaczyńskiego prowadzi wojnę z całym światem, dlatego należy się temu sprzeciwić. Część protestujących wybrała się na warszawski Żoliborz, gdzie znajduje się dom prezesa Kaczyńskiego. Na miejscu pojawiły się niewyobrażalnie duże siły policji. Kilka posesji przy ulicy Mickiewicza jest otoczonych niczym twierdza.

Jarosław Kaczyński w opałach. Manifestacje, które odbywają się w niedzielę, 13 grudnia, na ulicach Warszawy przenoszą się na Żoliborz. To właśnie tutaj - przy ulicy Mickiewicza - znajduje się dom Jarosława Kaczyńskiego, który już niejednokrotnie był celem strajkujących. Za każdym razem na miejscu pojawiają się jednak policjanci, którzy blokują dostęp do willi prezesa. Nie inaczej jest tym razem. 

Na miejscu protestu pojawiły się niewyobrażalne siły policji - setki radiowozów i uzbrojonych po zęby policjantów szczelnie otoczyły ulicę Mickiewicza. Po obu jej stronach znajduje się szpaler funkcjonariuszy, którzy nie wpuszczają manifestantów. Większość z nich gromadzi się od strony placu Wilsona. 

Wcześniej strajkujący zablokowali Wisłostradę i centrum miasta. Strajk Kobiet oraz przedsiębiorców relacjonujemy na żywo w tym miejscu. 

Martwa świnia pod domem Kaczyńskiego

To niejedyna manifestacja, jaka odbyła się w niedzielę w okolicy domu Jarosława Kaczyńskiego. W środku nocy na ulicy Mickiewicza pojawili się rolnicy z Agrounii. Nie udało im się podjechać pod dom prezesa PiS, gdyż ten był szczelnie otoczony policją. To jednak nie powstrzymało protestujących. Wysypali oni na ulicę sterty ziemniaków, tony kapusty i tysiące jajek. Pojawiła się też martwa świnia.

Tak wygląda strajk kobiet w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE