Korki na S2 po zamknięciu zawrotki

i

Autor: MAREK KUDELSKI Korki na S2 po zamknięciu zawrotki

Paraliż na S2. Drogowcy zamknęli zawrotkę na POW. Kierowcy utknęli w gigantycznym korku [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-05-18 9:51

Kierowcy zjeżdżający z trasy ekspresowej S2 w kierunku centrum muszą liczyć się teraz z ogromnymi utrudnieniami. Drogowcy zamknęli tam tzw. zawrotkę, by dokończyć budowę dalszego odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy. Do tej pory tworzyły się tam korki, a teraz to już istny armagedon.

Kierowcy jadący trasą ekspresową S2 od strony Poznania chcąc zjechać w kierunku centrum muszą teraz korzystać jedynie z ronda pod wiaduktami Południowej Obwodnicy Warszawy. W poniedziałek wieczorem drogowcy zrobili psikusa kierowcom i zamknęli dotychczasową formę zjazdu z trasy, czyli tzw. zawrotkę. Dzięki niej kierujący mieli do wyboru dwie formy przejazdu. Już wtedy tworzyły się korki, spowodowane kumulowaniem się aut na skrzyżowaniach i złą organizacją sygnalizacji świetlnej. Dzień później, we wtorek, jak w Warszawie nastały tzw. godziny szczytu, kierowcy mogli już dostać szału. Po zamknięciu zawrotki i skierowaniu wszystkich aut na rondo, utworzył się gigantyczny korek. Auta po godzinie 8 stały aż do węzła Lotnisko. Samochody przesuwają się bardzo powoli. Zator ma kilka kilometrów.

Drogowcy uprzykrzają życie kierowcom, ponieważ wchodzą w ostatni etap prac nad mocno opóźnionym odcinkiem Południowej Obwodnicy Warszawy. Zamknięcie zawrotki umożliwi im wykonanie docelowego połączenia dotychczasowej trasy S2 z tunelem pod Ursynowem.

Wykonawca układa ostatnią warstwę nawierzchni na trasie i dojazdach. Malowane są pasy, montowane znaki i urządzenia bezpieczeństwa ruchu. Ostatnie szlify dokonują też brukarze.

Po zakończeniu robót zostaną wykonane odbiory, by móc w końcu puścić tamtędy ruch. Jednak wciąż Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad nie wie kiedy to może nastąpić. Przewidywany termin zakończenia prac to koniec czerwca.

Gigantyczne korki po zamknięciu zawrotki na Południowej Obwodnicy Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE