Zamkną Południową Obwodnicę Warszawy! Ważna informacja dla kierowców [ZDJĘCIA]

2021-05-16 15:01
Postępy prac na budowie tunelu pod Ursynowem
Autor: MARCIN WZIONTEK Postępy prac na budowie tunelu pod Ursynowem

W poniedziałek w godzinach wieczornych Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza wprowadzić czasową organizację ruchu związaną z zamknięciem tzw. zawrotki na węźle Puławska. Ma to umożliwić wykonawcy połączenie istniejącej drogi ekspresowej S2 z nowo budowanym odcinkiem.

Zawrotka na węźle Puławska daje kierowcom jadącym trasą ekspresową S2 od strony Poznania możliwość przejazdu wiaduktem nad ul. Puławską. Potem kawałek dalej auta zawracają i mogą wjechać w Puławską skręcając w prawo, w stronę centrum Warszawy. Nie jest to jednak jedyna opcja jaką można wybrać. Wciąż dostępny jest zjazd z S2 przed ul. Puławską do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną i skręt w lewo. Oba rozwiązania dają ten sam efekt, jednak udostępnione jednocześnie powodują, że tworzą się tam duże korki. Auta jadące pod wiaduktem blokują te korzystające z zawrotki.

W kwietniu media obiegła informacja, że kontrowersyjna zawrotka może zniknąć. Początkowo miało to nastąpić 26 kwietnia. Jednak drogowcy zdementowali tę informację. Tego dnia rozpoczęły się prace związane z wdrożeniem kolejnego etapu robót na tym węźle. Dziś GDDKiA informuje o przejściu do ostatniego etapu, czyli właśnie zamknięcia zawrotki. - Od wtorku nie będzie już możliwe skorzystanie z dodatkowego zjazdu z S2 w ul. Puławską w stronę centrum - przekazała Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji. 

Po zamknięciu tymczasowej zawrotki kierowcom pozostanie jedynie skorzystanie z ronda zlokalizowanego pod wiaduktem trasy S2. 

Zamknięcie zawrotki umożliwia rozszerzenie frontu prac i wykonanie docelowego połączenia dotychczasowej S2 z nowo budowaną. - Wykonawca będzie układał ostatnią (ścieralną) warstwę nawierzchni na trasie głównej oraz na dwóch łącznicach węzła Puławska. Następnie wykona oznakowanie poziome i pionowe oraz zamontuje urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ponadto prowadzone będą roboty brukarskie - podsumowała Małgorzata Tarnowska. 

Postępy prac na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE