Pasażerowie już pakują walizki. Nowe linie lotnicze wchodzą do Polski. Wszyscy na to czekali

i

Autor: Tomasz Radzik / Super Express Pasażerowie już pakują walizki. Nowe linie lotnicze wchodzą do Polski. Wszyscy na to czekali

Świetne wieści

Pasażerowie już pakują walizki. Nowe linie lotnicze wchodzą do Polski. Wszyscy na to czekali

2023-09-05 9:53

Wakacje się kończą, więc większość przewoźników szykuje się na sezon zimowy, tym samym informując o nowych połączeniach. Linie Corendon Airline otworzyły właśnie sprzedaż na loty zimowe z Polski, Niemiec i Austrii do Turcji. Greckie linie lotnicze Sky Express w rozkładzie lotów na zimę dodały trzy kierunki – Frankfurt, Düsseldorf i Warszawę.

Nowe połączenie między Turcją a Warszawą

Linie Corendon Airlines zaplanowały sprzedaż ponad 700 tysięcy miejsc w samolotach. Loty z Lotniska Chopina zaczną się 1 listopada 2023 roku i będą czynne do 30 marca 2024 roku. Latać będzie można w każdą sobotę z Warszawy oraz Katowic i z obydwu miast będą startować zawsze o tej samej godzinie - 8.55 w przypadku wylotu z Warszawy przylot na miejsce będzie o 13.50 czasu lokalnego, a w przypadku Katowic o 13.40. - Po udanym sezonie letnim przygotowaliśmy mocny program na zimę, przewidując, że popyt na wyjazdy wypoczynkowe będzie trwał jeszcze długo - wyjaśnia dyrektorka handlowa Corendon Airlines Mine Aslan.

Bezpośrednio z Warszawy do Aten

Pierwsze bezpośrednie loty do Aten są już 29 października z Lotniska Chopina. Samolot Sky Express będzie latał pięć razy w tygodniu: w poniedziałki, wtorki, czwartki, piątki i niedziele. Start z Aten będzie o godzinie 12:40 czasu lokalnego, a lądować w polskiej stolicy będzie o 15:15. Start z Warszawy ma się odbywać o godzinie 15:15, a lądować w greckiej stolicy ma o 18:45. Jak informuje "Rzeczpospolita" w tym roku linia lotnicza planuje odbyć 54 tysiące lotów oraz przetransportować 4,4 miliona pasażerów. Przychody przewoźnika mogą wynieść nawet 360 milionów euro.

Sonda
Wyjazd do, którego miasta bardziej cię cieszy?

Jakie zagraniczne wakacje najbardziej do ciebie pasują?

Pytanie 1 z 10
Jaki masz budżet?
Listen on Spreaker.