Plaga komarów w Warszawie: Oprysków nie będzie! [AUDIO]

2019-06-13 16:59
Warszawa bez oprysków przeciw komarom
Autor: pixnio.com Warszawa bez oprysków przeciw komarom

Po fali wezbraniowej na Wiśle, mieszkańcy stolicy walczą z prawdziwą inwazją komarów. Na plagę owadów skarżą się zwłaszcza mieszkańcy Wawra, Białołęki i Żoliborza, chociaż i w innych dzielnicach bzyczący agresorzy uprzykrzają ludziom życie.  

Ratunkiem mogłyby być opryski zapobiegające namnażaniu się komarów. Tych jednak nie będzie. - Takie chemikalia bardzo niszczą środowisko: są niebezpieczne dla pszczół, motyli, dżdżownic. Opryski są nieskuteczne, bo już po pierwszym deszczu te chemikalia się zmywają i nie przynoszą żadnego skutku - mówi Dominika Wiśniewska z ratusza.

Posłuchaj:

Przeczytaj także: Warszawa: Nie żyje student WAT. Kazano mu biegać w upale

Mieszkańców Warszawy ta informacja nie ucieszy: tym bardziej, że komary pojawiły się w niespotykanych ilościach. I są niezwykle uciążliwe: na pogryzienia narzekają właściwie wszyscy.

Posłuchaj:

Przeczytaj także: Park Wodny Moczydło - otwarcie już w weekend! [CENY BILETÓW]

Ze swojej strony Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas uspokaja, że komary nie są niebezpieczne. - Komary przenoszą choroby, ale na szczęście nie w Polsce. Nie mamy komarów, które przenoszą zikę czy malarię. Nasze komary tylko przenoszą alergie i są niesympatyczne, bo musimy potem się drapać - tłumaczy. 

Posłuchaj:

Przeczytaj także: Odwołano lekcje przez upały! W Warszawie jest cieplej niż na Kanarach! [AUDIO]

Jakie więc jest sposób na komary? Specjaliści zalecają stosowanie moskitier oraz dostępnych w aptekach preparatów owadobójczych. I uzbrojenie się w cierpliwość.​..

Przeczytaj także: Dramatyczna sytuacja w liceach: Za dużo młodzieży i za mało nauczycieli! [AUDIO]

 Powitanie wielkiego żaglowca w Szczecinie. Zobacz wideo:

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE