Plaga kradzieży damskich torebek w Warszawie! Czy te czasy wróciły? Kobiety miejcie oczy dookoła głowy! [GALERIA]

2021-02-09 8:29
torebka
Autor: KPP Piła

Policjanci ze specjalnej grupy "Skorpion" zatrzymali sześciu obywateli Gruzji podejrzanych o włamania i okradanie samochodów. Ich łupami padały głównie damskie torebki z dokumentami, telefonami i pieniędzmi.

Mł. asp. Irmina Sulich z komendy policji na Pradze Północ przekazała, że policjanci ze specjalnej grupy "Skorpion" od jakiegoś czasu prowadzili działania na warszawskiej Pradze dotyczące włamań do samochodów na terenie dzielnicy. - Sprawcy wybijali szyby i wyrywali klamki w zaparkowanych samochodach, po czym kradli z nich damskie torebki z portfelami, dokumentami, kartami płatniczymi i biżuterią - stwierdziła policjantka.

- Funkcjonariusze, gdy tylko otrzymali rysopisy mężczyzn, rozpoczęli ich poszukiwania. Ustalili również pojazd, którym się poruszali i podjęli jego obserwację - powiedziała.

Kataklizm w stolicy? Jaka będzie pogoda we wtorek?

Wskazała, że operacyjne ustalenia doprowadziły policjantów na jeden z parkingów przy ul. Wojnickiej. - Tam przy zaparkowanym renault zauważyli poszukiwanych mężczyzn, którzy wyrwali z pojazdu klamkę i zabrali z jego wnętrza torebkę - opisała Irmina Sulich.

- Kryminalni postanowili podjąć wobec nich interwencję. Podejrzani próbowali uciec, jednak dzięki skutecznym działaniom policjantów już po chwili byli zatrzymani. Okazało się, że wszyscy byli obywatelami Gruzji - poinformowała mundurowa dodając, że łącznie policjanci zatrzymali sześciu mężczyzn.

Pilne ostrzeżenie policji. Uważaj! Oszuści wykorzystują znany komunikator!

Podejrzani usłyszeli w prokuraturze zarzuty kradzieży z włamaniem do bmw i renault. Wartość strat pokrzywdzonych wyniosła prawie 4 tys. złotych.

Policjanci skontrolowali pobliskie lombardy i odnaleźli skradzioną przez mężczyzn bransoletkę. Podczas przeszukania pomieszczeń w których zamieszkiwali zatrzymani, kryminalni zabezpieczyli wiele narzędzi, które mogły im posłużyć do popełnienia przestępstwa.

Znamy ceny najlepszych PĄCZKÓW w Warszawie! Gdzie są NAJTAŃSZE? Magda Gessler zaszalała

Decyzją sądu sześciu obywateli Gruzji zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia.

Ponad 40 MILIONÓW ZŁOTYCH więcej z płatnego parkowania? Wyższe kary podziałały?

Atak zimy w stolicy! Warszawa sparaliżowana
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE