Ważna informacja dla pasażerów SKM

Pociągi znów pojadą do Nieporętu i Radzymina. Nowy wiadukt w Wieliszewie gotowy 

2022-11-01 17:39

Zakończyła się budowa wiaduktu kolejowego nad poszerzaną drogą krajową numer 61 w Wieliszewie. Na czas prac drogowców ruch pociągów był wstrzymany. Po pięciu miesiącach utrudnień Szybka Kolej Miejska znów dojeżdża do Nieporętu i Radzymina.

Pociągi dojadą do Radzymina

Zamknięcie ruchu kolejowego na trasie Warszawa – Radzymin skutecznie utrudniało życie pasażerom, którzy przyzwyczaili się już do wygodnego połączenia. W związku z rozbudową ostatniego, wąskiego odcinka drogi krajowej numer 61 (DK61), w Wieliszewie trzeba było powiększyć wiadukt kolejowy, który biegł nad tą trasą. Prowadząca tę inwestycję Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że prace nad budową wiaduktu zostały ukończone i w poniedziałek, 31 października, po godz. 14.00 załączone zostało napięcie w sieci trakcyjnej nad torem na szlaku Wieliszew – Radzymin. Umożliwiło to przywrócenie ruchu pociągów.

Zmiany dla pasażerów SKM

W związku ze zmianami na trasę wrócą składy Szybkiej Kolei Miejskiej. Linia S3 jadąca z Dworca Zachodniego w Warszawie, od środy, 2 listopada będzie dojeżdżała aż do Radzymina, przez Wieliszew, Nieporęt i Dąbkowiznę. Bezpośredni dojazd do stacji metra przy dworcu Gdańskim, zajmie pasażerom wsiadającym w Radzyminie niewiele ponad 40 minut.

Rozbudowa DK61 

Przebudowa wiaduktu została wykonana w ramach ciągnącej się od czerwca rozbudowy ostatniego wąskiego odcinka wylotówki na Mazury, czyli DK61 pomiędzy Legionowem a Zegrzem. W ramach tych prac wykonawca poszerzy 4,5 kilometra istniejącej jezdni do dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Powstanie też droga techniczna, na skrzyżowaniach stanie sygnalizacja świetlna, a w miejscu obecnego ronda w Zegrzu, za skrzyżowaniu z drogą wojewódzką numer 631, powstanie węzeł. Umowa o wartości prawie 195 mln zł ma zostać zrealizowana w ciągu 36 miesięcy od daty jej zawarcia. Drogowcy przewidują więc zakończenie prac w II kwartale 2024 roku.

Sonda
Czy denerwują cię remonty dróg w Warszawie?
Nasi Partnerzy polecają