Podsumowanie świąt na mazowieckich drogach. Doszło do 20 wypadków. Zginęło 5 osób!

i

Autor: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie Podsumowanie świąt na mazowieckich drogach. Doszło do 20 wypadków. Zginęło 5 osób!

STATYSTYKI

Podsumowanie świąt na mazowieckich drogach. Doszło do 20 wypadków. Zginęło 6 osób!

2022-12-27 14:40

W okresie świątecznym na mazowieckich drogach doszło do 20 wypadków, w których zginęło 6 osób. Najbardziej tragiczny okazał się przedświąteczny piątek i zakończenie świąt. Było więcej ofiar i rannych niż w ubiegłoroczne Boże Narodzenie. Mazowiecka policja przekazała tragiczne statystyki z tego okresu.

Mazowsze. Tragiczne statystyki drogowe z okresu świąt Bożego Narodzenia

Od piątku 23 grudnia do poniedziałku 26 grudnia na mazowieckich drogach doszło do 20 wypadków, o 11 więcej niż w okresie Bożego Narodzenia w ubiegłym roku. W wypadkach drogowych zginęły 4 osoby, zaś w ubiegłym roku w analogicznym okresie zginęła jedna osoba. Rannych zostało 31 osób - o 21 więcej niż w ubiegłym roku w czasie świąt – przekazała mł. asp. Malwina Wlazło z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.

Funkcjonariusze zatrzymali również 22 nietrzeźwych kierowców i jest to liczba o 10 mniejsza niż w zeszłym roku. Dane te jednak dotyczą wyłącznie mazowieckiego garnizonu policji – bez Warszawy i okolicznych powiatów.

Najbardziej tragicznym na Mazowszu okazał się przedświąteczny piątek i drugi dzień świąt. W piątek o godzinie 21:45 w miejscowości Wojtówka pod Sochaczewem kierujący volkswagenem 25-latek śmiertelnie potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 38-letniego mężczyznę.

Tego samego dnia w miejscowości Zalesie o godzinie 18:35 33-letni kierujący volkswagenem passatem z nieustalonych przyczyn za zakręcie zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Na miejscu zginął 26-letni pasażer, a drugi z pasażerów – w wieku 28 lat oraz kierowca zostali przetransportowani do szpitali w Makowie Mazowieckim i w Pułtusku. Jak się okazało, kierowca był nietrzeźwy.

Tragiczny bilans zamyka wypadek z Głuchowa. W okolicach godziny 21 w poniedziałek 26 grudnia, z trasy S8 zjechał samochód osobowy, przeciął siatkę oddzielającą drogę ekspresową od serwisowej i uderzył w drzewo. Na miejscu zginęły dwie osoby. W szpitalu zmarł 24-letni kierowca osobowego forda.

Sonda
Miałaś/eś kiedykolwiek wypadek samochodowy?