Pogoda dzisiaj, Warszawa poniedziałek, 29 listopada. Zima nadciąga do stolicy?

2021-11-29 7:27
Pogoda dzisiaj, Warszawa poniedziałek, 29 listopada. Zima nadciąga do stolicy?
Autor: Pixabay Pogoda dzisiaj, Warszawa poniedziałek, 29 listopada. Zima nadciąga do stolicy?

Pogoda dzisiaj, Warszawa poniedziałek, 29 listopada. Czy to już? Czy do stolicy nadciąga mroźna zima? Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w prognozie na dzisiaj, poniedziałek, 29 listopada, informują, że w Warszawie będzie chłodno, a termometry wskazywać będą zaledwie 2 stopnie Celsjusza. Przeczytaj pogodę na dzisiaj, 29.11.2021.

Jak powiedział PAP Przemysław Szrama, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej-Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek Polska będzie pod wpływem niżu z przelotnymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem.

"Nad ranem warunki na drogach mogą być trudne. We wschodniej części Wybrzeża może przybyć do 10 cm śniegu, więc sumarycznie na Pomorzu w ciągu doby pokrywa śnieżna może wzrosnąć do 20 cm. Będzie chłodno. W najcieplejszym momencie dnia na przeważającym obszarze kraju termometry wskażą około 1-2 stopnie Celsjusza. Nieco cieplej, bo od 3 do 5 stopni będzie na północy kraju. W obszarach podgórskich możliwy jednostopniowy mróz. Nad morzem będzie wiał wiatr osiągający 90 km/h" - prognozuje Szrama.

Pogoda w Warszawie, 28.11. 2021

Poniedziałek w Warszawie będzie zimny. W najcieplejszym momencie w ciągu dnia tremometry wskażą zaledwie 2 stopnie powyżej zera. Temperatura odczuwalna będzie jednak niższa i może spać do kilku kresek poniżej zera. Zachmurzenie będzie bardzo duże. Nie obędzie się też bez opadów deszczu ze śniegiem.

Zachodni wiatr będzie wiał ze średnią prędkością 36 km/h, osiągając w porywach nawet do 60 km/h. Ciśnienie wyniesie 992 hPa. Biomet będzie niekorzystny.

Pogoda w nocy

W nocy z poniedziałku na wtorek na przeważającym obszarze kraju przewidywane są przelotne opady śniegu, jedynie na Pomorzu deszczu ze śniegiem. W całym kraju prognozowane są niewielkie przymrozki od zera do minus 3, a w obszarach podgórskich do minus 4 stopni. Nad morzem wiatr może w porywach osiągać prędkość do 80 km/h.

Sonda
Czy czekasz na prawdziwą, białą zimę?
Bajkowy klimat po śnieżycy w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE