Pogoda na dziś w Warszawie. Wiatr przybiera na sile. Wichura dotrze do stolicy? Prognoza IMGW 21.10.2021

2021-10-21 7:52
Pogoda na dziś w Warszawie. Wiatr przybiera na sile. Wichura dotrze do stolicy? Prognoza IMGW 21.10.2021
Autor: Pixabay Pogoda na dziś w Warszawie. Wiatr przybiera na sile. Wichura dotrze do stolicy? Prognoza IMGW 21.10.2021

Pogoda dziś w Warszawie może zasmucić wiele osób. Zgodnie z prognozami IMGW temperatura w stolicy będzie dość wysoka. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że w ciągu dnia mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Będzie też wiał silny wiatr. Przeczytaj prognozę pogody na dzisiaj w Warszawie.

21.10.2021 Pogoda w Polsce

Jak podaje IMGW, w czwartek, 21 października, Polska znajdzie się w zasięgu głębokiej zatoki niskiego ciśnienia z frontem chłodnego powietrza, który w ciągu dnia będzie przemieszczał się z zachodu na wschód kraju. Będzie deszczowo i bardzo wietrznie.

"Niemal w całym kraju będą przelotne opady deszczu, choć na ogół nie będą intensywne. Największe opady prognozowane są na Pomorzu i na zachodzie, gdzie może spaść do 15 mm. Na północy kraju możliwe burze z krupą śnieżną. Temperatura maksymalna powietrza w ciągu dnia będzie wyrównana na przeważającym obszarze kraju - od 16 do 18 stopni Celsjusza. Najchłodniej będzie na Podhalu, gdzie spodziewamy się maksymalnie 12 stopni" - powiedziała Ewa Łapińska z IMGW-PIB.

W ciągu dnia wiatr wiejący od zachodu, będzie przybierał na sile. Na północnym zachodzie i zachodzie kraju osiągnie do 100 km/h, nad morzem 110 km/h, a w wysokich partiach gór nawet 130 km/h. Na przeważającym obszarze kraju w ciągu dnia prędkość wiatru będzie wynosiła od 80 do 90 km/h. Na Bałtyku zapowiadany jest silny sztorm.

21.10.2021 Pogoda w Warszawie

W czwartek w Warszawie będzie ciepło. Termometry wskażą nawet 16 stopni Celsjusza. Niestety, mimo dość wysokiej temperatury warszawiacy nie będą mogli cieszyć się złota polską jesienią. Synoptycy prognozują duże zachmurzenie i popołudniowe opady deszczu.

W stolicy będzie wiał zachodni wiatr o prędkości 25 km/h, jednak jego porywy mogą być dużo silniejsze. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia o silnym wietrze. "Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu" - podaje Instytut

Ciśnienie w Warszawie wyniesie 999 hPa, a biomet będzie niekorzystny.

Sonda
Lubisz, gdy pada deszcz?
Super Raport 20.10 (Goście: Rafał Trzaskowski - prezydent Warszawy oraz dr hab. Tomasz Słomka - politolog, UW) Sedno Sprawy: Michał Woś
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE